Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire biztonságos kerékpáro...

Mennyire biztonságos kerékpározni országúton?

Figyelt kérdés

Az országúti kerékpározást értem ez alatt hobbi szinten.

Szerintem városban (kis város) nem veszélyes, de ha kimegyek az országútra azért az már nem veszélytelen.


márc. 10. 16:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha csalinkázol az úton azt hiszik, hogy részeg vagy és nagyon nagy ívben elkerülnek.
márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
59%

Egészen elképesztő különbségek vannak. Javaslom a forgalmi adatok tanulmányozását, ha magadtól nem tudnád az adott út jellemzőit.


Például a Nyíregyházáról induló 41-es főút ugyan meglehetősen forgalmas, de kifejezetten széles, gyakran tapasztalom, hogy szemben előznek úgy hogy én is ott vagyok, de egyáltalán nem zavar. Ott kifejezetten kellemes tekerni.


De mondjuk egy 27-es főút Szendrőtől északra vagy a 3-as főút Halmajtól északra teljesen üres.


Ezzel szemben ott van egy rakás Budapestről induló mellékút. Mondjuk Budakeszi vagy Fót felé. Brutális forgalom, pocsék minőség, keskeny úttest. Ezeken sokszor horror tekerni.


Szóval egyáltalán nem az országúti jelleg számít.

márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!