Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen márkájú kerékpár külső...

Milyen márkájú kerékpár külső gumikat ajánlatok egy 28-as városi trekking biciklihez?

Figyelt kérdés
Szinte teljesen csak aszfalton használom, áprilistől novemberig, hobbi célra, olyan 15-25 kilométeres távokat szoktam tekerni. Eddig német Pegazus gumik voltak rajta, amikkel maximálisan meg voltam elégedve. Szívem szerint még nem cserélném le, megrepedezve nincsenek, de sajnos olyan mértékben elkoptak, hogy itt ott már kikandikál a vászon. Nem csúcskategóriára gondoltam, de gagyi se legyen. Árban kb. 6-7 ezer forintig. Kenda, Scwalbe, Continental ilyenek vannak, amik árban is megfelelnének. Melyiket válasszam ezek közül, vagy mik vannak még, amik szóba jöhetnének?

márc. 12. 20:44
1 2 3
 1/21 TR75 ***** válasza:
85%

Continental Ride Tour

Olcsóbb kivitelben kb. ugyanaz a CST Salvo.

márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 MGéza ***** válasza:
59%
Schwalbe Marathon GreenGuard is szóba jöhet még. Komfort+defektvédelem ideális kombinációja még a Continental Contact Urban is.
márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szinte mindegy (talán Kendát ne, bár én azzal is elvagyok), de legyen defektvédett.
márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Defektvédett mit jelent? Van a gumi alatt valami erős cucc, amin nem megy át egy szeg pl.?
márc. 13. 18:43
 5/21 A kérdező kommentje:
Gördülési ellennállás szempontjából az a jó, hogy minél kevesebb legyen a rece, ugye? Esőben nem tekerek, nem szempont nálam.
márc. 13. 18:46
 6/21 A kérdező kommentje:
És méretben a 40 622 és a 42 622 mi a különbség?
márc. 13. 18:50
 7/21 TR75 ***** válasza:
71%

Ma már a rece sem akkora gond, vannak mikromintázatú külsők, azoknak sem nagy a gördülési ellenállása.

A 40-es és a 42-es külső között 2mm a különbség szélességben, mondhatni, elhanyagolható, ráadásul a tényleges szélesség (amit te mérsz) függ a nyomástól, a felnitől, szóval megeshet, hogy a 40-es a valóságban szélesebb a 42-esnél.

Defektvédelem sokfajta létezik, a sima pár mm-es plusz rétegtől a futófelület alatt a speciális kevláros védőrétegen át a különböző folyadékokig.

Az általam említett Ride Tour és Salvo gumikban egy plusz gumiréteg van a futófelület alatt, nagyjából ez a legegyszerűbb defektvédelem, de az a helyzet, hogy egyszerűen nem volt vele szúrásos-vágásos defektem, pedig tizenéve használom őket.

Ami a hátrányuk, hogy nehezek (a 42-es Ride Tour 800+g), viszonylag kemény az anyaguk, ezért kavicson vagy nedves aszfalton ésszel kell kanyarodni velük, és viszonylag hamar öregszenek, hajlamosak kirepedezni, illetve elég gyorsan kopnak. Maximum közeli nyomásra pumpálva jól gurulnak.

A Contact Urbant meg fogom nézni, ha azt tudja, amit ígérnek, jó külső lesz.

márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 MGéza ***** válasza:
59%

Még egyet tudok megemlíteni ami olcsó és elég jól defektvédett: Mitas(V66) Stop thorn ultimate. Viszont szintén nehéz, aránylag komfortos, de lassú, öreguras csalinkázásra való inkább.

#7: Én használtam Contact Urbant, 28-622 méretben. Gyors volt és 7,5 bar nyomáson nem pattogott annyira vele a gép mint a 36-os Ride Tourral.

Kérdező, e két méret között azonos gumikat feltételezve, nagyjából semmi különbség nincs.

márc. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Pirelli, GoodYear, Michelin.
márc. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy az eddig használt Pegasusok defektvédettek voltak-e, de 13 év alatt nem volt egyetlen defektem se (kopogjam le😄), de lehetett tekerni is velük, tapintásra puhának tűnnek, és ha ráteszem a tenyerem, most is érződik, hogy tapadnak. Csak úgy harapták az aszfaltot🤣 A mintázata ehhez a Kendához hasonlított, amíg le nem koptak tükörsimára.

[link]

márc. 14. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!