Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lenne értelme a defektvédő...

Lenne értelme a defektvédő szalag használatának?

Figyelt kérdés

Valami ilyesmit kerestem:

[link]


Ezt a kerékpár külső, és belső gumija közé kell behelyezni. Viszont azért kérdéses számomra a használatának szükségessége, mert ha a külső gumi bármilyen módon defektet kap, akkor ugye leereszt, és úgy már nem lehet tovább menni.



márc. 19. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A külső gumi nem tud "leereszteni", mert abban nincs nyomás.

Pont az a lényege ennek a szalagnak, ha valami átszúrja a külsőt, akkor megvédje a belsőt, ami a nyomást tartja.

márc. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem az oldalt, amit linkeltél.


"megvédi a lelket az éles tárgyaktól"


Már ezért megéri!


A levegő épp a belsőben van. Attól, hogy a külsőt átszúrja valami, a belső még lehet teljesen használható. Ez a defektjavító foltnak is az értleme, azt is belsőre teszed, majd visszabújtatod ugyanabba a külsőbe. Persze ez nyilván nem arra az esetre vonatkozik, ha egy százas szöget szedtél fel, vagy egy tanyasi kuvasz széttépte a kereket. De defektet akár egy akáctüske, vagy a királydinnye tüskéje is okozhat (elég, ha a kerékpárút damilossal levágják a füvet, és ez ott marad az úton). Ezek nem csinálnak nagy lyukat a külsőn.


Ez az izé viszont az ilyen apróságokat megfogja.

márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"mert ha a külső gumi bármilyen módon defektet kap, akkor ugye leereszt, és úgy már nem lehet tovább menni."

Akkor mégsem érted a defektvédő szalagok lényegét. A külső és a belső közé helyezve ellenáll a szúrás okozta sérüléseknek, tehát nem kapsz vele defektet - feltéve ha a szúrás ott érkezik ahol ez a szalag van. Ha oldalról szúrja ki valami a gumit akkor mindegy, defekt lesz a vége.

Én is szemeztem régebben ilyenekkel, de elég macera... nagyon pontosan kell beszabni, mert ha túl hosszú és átfedés van a két vége között, akkor ki tudja csípni a belsőt, ha a két vége között hézag van, akkor meg azért tudja kicsípni a belsőt.......

Szóval maradtam egy drágább, de megfelelő defektvédelemmel ellátott külső mellett.

márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt is el lehet adni a verebeknek.

Vegyél eleve vastagabb futófelületű gumit, mint utánkókányolni valami hülyeséggel.

márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél a Slime defektgátló folyadék is jobb, amit a belsőbe kell tölteni.

[link]


Vagy veszel erős defektvédelemmel ellátott külsőt.

márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A takonybetöltés is csak egy kókányolás.
márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul a takony megtúrósodik egy idő után. Írják is hogy 1-2 évig biztos csak a működése, utána nem feltétlenül fogja jól eltömíteni a lyukat.
márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Á, addig se biztos. De aki akar, kínlódjon csak vele.
márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!