Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Honnan tudom milyen kerékpár...

Honnan tudom milyen kerékpár lánc szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbáltam utánanézni a dolgoknak de nagyon kínai az egész dolog. Tegnapi nap folyamán elszakadt a lánc a kerékpáron.


Próbáltam utánanézni de csak mégjobban belezavarodtam. Sose volt ilyen problémám szimpla hobbi kerékpáros vagyok és szeretnék új láncot venni.


Ez egy Kellys thor x 10 kerékpár.


A lánc típusának utánanéztem azt sikerült megtallálnom ( shimano hg-x.) De ebből van 10 illetve 11 sebességes is. Gőzöm sincs hogy melyik kell a kerékpárra... Ha egy sima egy sebességes láncot veszek az is jó? Vagy ha nem akkor hogyan

tudom hogy 10 vagy 11 sebesseges kell rá? Köszönöm ha valaki részletesen elmagyarazza esetleg utána tud nézni melyik lánc kell rá. (10 vagy 11 sebességes) ha az egyszerű sima lánc nem jó rá..



márc. 23. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hátul a fogaskoszorún hány lánckerék van?
márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
9
márc. 23. 12:22
 3/6 Gyakori93 ***** válasza:

A sima 1 sebességes lánc, jóval vastagabb mint a több sebességes. Most fejből meg nem mondom, hánytól-hányig van a kategorizálás, de ha jól tudom, 5-6-7 és 8-9 és 10-11 sebességes láncok vannak. Neked a 10-11 sebességes lánc kell. Mert az ugyan olyan széles.


Ha a sima 1 vagy az 5-6-7 sebességes láncot rakod fel. Akkor hozzá fog érni a másik lánckerés fogaihoz a láncod. És ezért ugrálni fog az egész rendszer.

márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 9 sebességre való lánc kell. Pl. [link]
márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Gyanítom, hogy nincs láncbontód sem.

Tehát fel sem tudnád tenni a láncot. A hosszát sem tudod meghatározni...

Vagyis be kll tolnod egy bringás boltba és ott tudni fogják...

márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mezei most olcsó noname és Sunrace van 3 éve , Shimanok pár hét laza országúti használatban szakadtak el . Szerezz be alapeszközöket racsni és hajtókar leszedő fej láncbontó stb . A szervízdijak 2-3szorosak mint 2 éve , szezon van és lehet több napos a várólista . Magam javitok és veszek alkatrészt online ...
márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!