Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gyakran kell a biciklit...

KPeter kérdése:

Milyen gyakran kell a biciklit szerelőhöz hordani, elég évente letolni egy átvizsgálásra, vagy sűrűbben szükséges?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon attól függ, hogy mennyit használod.... Nem mindegy, hogy a nyári hónapokban néha lebicajozol vele a strandra, vagy kb. 11 hónapon keresztül használod, havi többszáz km-t letekerve...
2021. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Inkább önállósodj , nézz YT videokat szerelés javitas kategóriakban . Be tudsz webről szerezni akár olcsó jó szerszamokat hozzá . Láncbontót racsni hajtókarleszedőt .Villás és bringakulcsokat . Akkora lett az áremelés inflació hogy 2x 3x annyi lett a szervízdíj 1 év alatt . Megéri otthon csinálni , max centrirozni fűzetni vidd el máshova . Gumi / kerék / lánc csere lyukfoltozás és csapágy tengelyek zsírozása nem extra dolog .
2021. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, mit csinálsz vele otthon. Ha az olajozásokat, alap beállításokat el tudod végezni, akkor elég évente. Ha olajozni is szerelőhöz viszed, akkor nem árt havonta. De ez attól is függ, hogy mennyit mész vele, nekem hetente újra kell olajoznom a hajtást, mert lemegy 3-400 km.
2021. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
30éves bringás pályafutásom qlatt, még nem jártam bringa szervízben... na jó ez nem igaz, de bringámat még nem vittem...
2021. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 hónap alatt beleszaladt 1000km, most érzem, hogy mintha nem úgy váltana, meg az egész mintha kérné már a törődést.Az olajozást megcsinálom itthon, azzal nincs baj, de szerintem akkor nekiállok, csak nem egy űrsiklón kell szelephézagot állítani.
2021. júl. 21. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:

100-150 km-enként tisztítsd-kend-töröld a láncot!

A váltógörgőkről szedd le az olajsarat!

1000 km után már érezhető a bowdeneken, hogy örülnek pár csepp kenésnek. Főleg a hátsó váltó előtti rész. Hátul felváltasz a legnagyobbra, majd tekerék nélkül leváltasz a másik végállapotra. Ilyenkor kilazul a bowden.

1500 km után illik elgondolkozni egy teló szervizen, de 2500-ig mindenképpen.


Télen, amikor alig van munka a bringaboltokban, vidd el egy nagyszervizre! A fejcsapágy, kerékcsapágyak kapnak egy kis törődést és ha nem tisztítod rendszeresen a láncot, akkor 2000 km után már azt cserélni kell majd a hátsó sorral együtt.

2021. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyi használat teljesen normálnak számít, ami ezt nem bírja ki az gagyi.

Nekem össztelós van, amit hetente 2x viszek ki terepre, 60-100km túrával együtt.

Természetesen mosni kell, de az XT szintű bowdent és váltást finomhangolni 1x kellett. Egy 10es HG95 lánc annyi idő alatt kopik be, mint amennyi idő alatt a másik kuka volt. Jó minőségű alkatrésszel nincs annyi munka!

1 év alatt nem tudtam bekoszolni a villában az olajat, azt mondta a csávó hogy feleslegesen szedettem szét 20 ropiért, a kormánycsapágynál pedig új volt a zsír.. :D

Takarítani kell a villát ahol lehúzza a port, lemosni a láncot és magát a bringát minden dagonyázás után és mikor ránézésre már ronda.

A sercegős finom portól mennek tönkre hamar, erre a folyó víz a megoldás.

2021. júl. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!