Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért fájdul meg a fejünk...

Miért fájdul meg a fejünk biciklizés után?

Figyelt kérdés
Kislányom már pár alkalommal mondta, hogy fáj a feje tekerés után (6 éves), ma én is elmentem vele és meglepetésemre az enyém is megfájdult. Milyen jelenség áll e mögött?

ápr. 8. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ma elég meleg volt. Vizet vittetek magatokkal, ittatok útközben? Intenzív testmozgásnál óránként nem árt meginni 1 liter folyadékot.
ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő ivott többször is, én nem vittem magamnak. Kb. 1 órát tekertünk, az tény, hogy melegünk volt, paradicsom volt a fejünk. :)
ápr. 8. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Sokat kell inni!

A csalóka, hogy többször iszik. Melegben lehet, hogy inni akar, de a meleg víz nem esik jó, ezért csak egy kortyot iszik.

ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fújt a szembeszél?
ápr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Kiszáradás esetleg só hiány. Ha tudom, hogy nagyobb távot fogok bringázni előző nap már több vizet fogyasztok mint amennyit átlag napokon szoktam.
ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a széltől szokott, és tök lényegtelen mennyit iszok előtte-közben, de az is, hogy mit. Ha fúj a szél, süvít a fülembe akkor megfájdul. Nem, ez nem egyenlő a menetszéllel! Nem attól fájdul meg. A kislány és az apuka se 120-al száguldozott, hanem max 10-15km/h-val. Viszont a szél eleve ennyi lehet, ha szemből jön, vagy ami még rosszabb, össze-vissza kavarog az nagyon rossz. Aki pedig szemüveges annak visszahúzza a lencse is. A legjobb a zárt bukósisak lenne plexiüveggel, miért is van ilyen a motorosokon? Na vajon miért...
ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Erősebb szél volt, valszeg itt a megoldás. Köszönöm, mentek a pontok. 💯
ápr. 9. 23:52
 8/8 tothp ***** válasza:
60%

A kiszáradás mindenképp okozhatja.

De közrejátszhat a fejet tartó hátsó nyaki izom fáradása.

Biciklizésnél igencsak sokat dolgozik. És a fáradás során migrénhez hasonló érzésű fejfájést okoz.

ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!