Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Teljesen kezdő bringásként...

Teljesen kezdő bringásként mennyire nehéz egy nap alatt letekerni a Balatonkört?

Figyelt kérdés
Kollégám csábít, aki tapasztaltabb, magam edzőterembe járok pár éve, de a hosszútávú futást, bringázást nem gyakoroltam Rövidtávon jobbnak érzem magam, általában a kondim fél óra kocogás után elfogy.

ápr. 10. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha egy nap, tehát 12+ óra, akkor az nem nehéz.

Az egy séta tempó.

Viszont lehet, hogy seggel nem fogod bírni, valamint folyamatosan enned kell. Főleg, hogy egy kicsivel nagyobb a tempó.

ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MGéza ***** válasza:
100%
Az elmondottak alapján elég nehéz lenne, de nem lehetetlen. Egy dolog hogy kondizol, de a súlyok megmozgatása rövid, nagy erőkifejtés igényel, a kerékpározás meg kitartást, ilyen távon ez hatványozottan igaz. Persze, lehet megállni közben 5 alkalommal fél órára és még úgy is elég rá egy nem túl meleg nyári nap. De tapasztalat hogy hiába pihensz, utána sokkal rövidebb időn belül jelentkeznek ismét az olyan fájdalmak mint vádli, farpofa, hosszú távon a kormány markolása sem kellemes, mindenképp olyan kell amin fogást tudsz váltani tehát gravel, országúti, vagy egyenes kormány esetében szarv.
ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nehéz. Én elég gyakorlott vagyok, évi 8-10e-t letekerek. Többször voltam Balcsi körön már, gond nélkül letekerem azt a 200 km-t, de azért nekem sem könnyű. Mondjuk én kb két 15 perces meg egy 30 perces szünetet szoktam közben tartani, és nyomom neki mint az állat, szóavl inkább sportosan megyek mint sem kényelmesen. El sem tudom képzelni egy nap alatt kezdő bringásként. Illetve hát nyilván nem lehetetlen, valójában kitartás kérdése az egész de semmiképpen sem lesz élvezetes. De amúgy az a szerencse, hogy a Balcsi körül végig van vonat, szóval ha esetleg azt érzed, hogy túl sok, bármikor meg tudod szakítani a kört. :)
ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat bicajozok (mármint ahhoz képest, aki nem teker), de 50-60 km után már azért nem esik olyan jól. Mondjuk ilyen egész napos nagy túrákat nem teszek, elmegyek 2-3 órára, összejön 40-60 km, nem eszek, legfeljebb iszok, viszonylag sietek is (értsd, folyamatos hajtás, nem csak bele-bele, a pedál pedig mindig ellenáll kicsit, tehát nem is "üresben"). 10-12 20 km-es etap 1-1 óra alatt nyilván menne, de különösebb értéke nem lenne.


Osszátok el két napra! Akkor nézelődni, megállni, kajálni, pihenni is van idő!

ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bringázol rendszeresen és csak így a semmiből egy találomra beállított trekkinggel mész, akkor szenvedés lesz. Nekem is vissza kell szoknom tavasszal a jól beállított bringámra, kell pár 100 km mire megszokom a testtartást és a seggem is újra hozzászokik. Szerintem könnyebb ráedzve, megfelelően táplálkozva körbetekerni 7-8 óta alatt, mint 12+ óra alatt végigszenvedni. Ha extrém magas a tűrőképességed és a fájdalomküszöböd, akkor menj.
ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tothp ***** válasza:
100%

Korábban már írták:

-Ülőizom

-nem megszokott testtartás

-a konditermi "állóképesség" nem alkalmas arra, hogy 12-18 órás monoton igénybevételt elviselj. Még akkor sem, ha "laza" a tempó.

Volt ilyen tapasztalatom. Terepfutó (tehát nem konditermi erőnléttel rendelkező) barátom bevállalta, hogy egyszer velünk, túratempóban teljesítse a BHTCS gyalogtúrát. Nem sikerült neki. Nagyjából akkor fáradt el, mikor az előző évben futva beért a célba.

ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Csak egy nap áll a rendelkezésre, mert másnap reggel már indulnunk kell haza. Fele távot még ki tudnám préselni magamból szerintem, de ez ránézésre elsőre ijesztő táv. Szívesen feszegetem a határaim, de tegnap este nyomtam 15 percet és már attól fájt a valagam, bár nincs spéci cipőm...

Ha a felénél kidőlök, akkor csak felszállok a vonatra és kész?

ápr. 10. 16:31
 8/12 tothp ***** válasza:

Indulási helytől függően tudsz rövidíteni.

Szántód-Tihany vagy Badacsony-Fonyód közt. Így még van benne némi kihívás faktor.


[link]


Vagy felteszed egy vonatra (bár így valószínüleg kevesebb lesz a "maradék" sikerélmény)

ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MGéza ***** válasza:
64%

"tegnap este nyomtam 15 percet és már attól fájt a valagam"

Tehát marhára nem vagy felkészülve rá, így csak kínlódnál. Előbb legyen némi bringás tapasztalat, aztán ha már 50-60km körüli távokat bírsz, akkor jöhet a több. Közben rengeteg kérdés fog felmerülni:

- Milyen bringa jön be nekem?

- Mennyire van szükségem betétes alsóra?

- Milyen nyereg való nekem?

- Milyen tempót bírok?

Akár több évig is eltarthat, mire megfelelően tapasztalt leszel hozzá. Ja és kerékpársport nem olcsó muri, ezt is mérlegeld. Lehet tekerni 20k forintos dzsipszitől vett bringával is, de a járulékos költségektől semmi nem kímél meg.

ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha én a nagy hájas hombár fejemmel megcsináltam 13 és fél óra alatt (ebben minden is benne van, pincéres étteremben ebéd, meg fürdés), akkor sokmindenkinek sikerülhet.

Próbáld ki magad 80-100-kmes túrán. A legjobb ha elmész valameddig vonattal és onnan haza. Mert akkor ott a cél: haza kell érni, bármi áron.

Még jobb ha alulról építkezel. Mész 30-40 km-t, aztán 50-60, aztán 80, stb.

Ha mindjárt a Balaton körrel kezdesz akkor vért fogsz izzadni, egy életre megutálod a kerékpározást és a kollégádat is.

Legyen jó a biciklid, és legyen jól beállítva rád. Ehhez (is) kell a hosszabb edző távokat menni hogy megérezd jó-e, kényelmes-e a kerékpárod. Ha néhány km után már fészkalódsz a nyeregben, akkor régen rossz.

Készülj fejben. Uncsi lesz a Balaton kör. A déli part mindenképpen.

ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!