Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elbír 100kg ot egy átlagos...

Elbír 100kg ot egy átlagos mtb kerékpár duplafalú felnivel?

Figyelt kérdés
ismerős azt mondta max 80 kg bír egy kerékpár
ápr. 15. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Mit értesz átlagos alatt? Minden biciklinek benne van a leírásában, hogy mennyit bír.
ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Nekem egy Merida big nine 2016-os van. 110-120 kg körül mozgok. Nem állatkodom vele, mert ahhoz azért béna vagyok, de eddig elbírt, nem görbült törött el semmi.
ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

volt egy elég jó kerékpárom

bmc 26 os duplafalú szegecselt felni,shimano deore hollowtech 2 hajtómű,xt első és hátsóváltó,180 cm es olajos tárcsafék shimano xt,karbon kormány stb,ezt eladtam sajnos

de akkor még csak 80 kg voltam


most olcsobbat szeretnék használtan

pl 26 os mtb alu váz alap shimano felszereltség duplafalú alufelni ilyenre gondoltam átlagos alatt

ápr. 15. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:

blablabla

Simán elbír mindegyik, gyakorlatilag egyformák.

ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

akkor jó mert nem akarok sokat költeni rá,

ápr. 15. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, simán el kell bírnia. 26-ost már nem vennék, szinte kihalt méret. Alap shimanot (tourney) szintén nem vennék. Sőt, ilyen alap MTB-t nem vennék, mert MTB-nek nem jó, sima bringázáshoz meg feleslegesen nehéz és robosztus.
ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MGéza ***** válasza:
31%
Az ismerősöd félrebeszél. Egy szimpla falú felnis, ósdi városi bringa talán csak annyit bír, de átlagban 110-120kg körül alakul egy normális gép terhelhetősége. Nagyban függ a felni, a kerékagy, a küllők minőségétől és a gumiktól, de simán ki kell hogy bírjon annyit.
ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy normális mtb simán elbír,sokkal nagyobb terhelést kap egy keményebb érkezésnél mint amikor te tekeregsz vele.

De ha nem állatkodsz,szerintem még egy sima trekking vagy városi bicó is gond nélkül elbírna,persze nem terepen

ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
95 kg vagyok. Szimplafalu alukerék bír 80kgot, a dupla 120 kg a váz is ennyit plusz tűrés ami eloszlik . Régen a szimpla kerék teli lett 8assal törtek a küllőik , most évek óta semmi gond .
ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!