Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az a nagy What' is does a...

Mi az a nagy What' is does a Mountain bike kerékpárokban mikor az országúti gyorsabb nála?!

Figyelt kérdés
Kár volt behozni hazánkba a Mountain bike bizniszt, mert csak a hegyvidéken érvényesül jól. Helyette jobb a trekking.

#montenbike #Országúti kecske
ápr. 29. 16:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
Űberfasza horgászbiciklit lehet trekkingből csinálni.
ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát mert nem mindenkinek a sebesség számít, van aki erdőben/hegyekben szeret bringázni. oda nem jutsz be a szupergyors outiddal.

Én is amúgy outis vagyok inkább, de azért van egy gravelem is q szar utak miatt. De terepezni nem akarok, úgyhogy montim nincs, de ettől még elismerem a létjogosultságát.

ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem "What' is does" (aminek angolul sincs semmi értelme), hanem a német Was ist das? - Mi ez? kérdés magyarosított alakja, hogy "Nem egy nagy vasziszdasz...", ami a francia eredetű trúváj-jal rokon (trouvaille - ötlet, felfedezés) értelemben használunk.


Amúgy a monti a hegyekbe, meg úgy általában a mostoha körülmények közé való, az országúti meg az országútra, a kettő közé meg a trekking, amivel munkába is jársz, meg bevásárolni, vagy épp olyan túrára, amihez több cuccot akarsz vinni, mint egy kulacs víz, egy energiazselé, meg egy összetekert belső gumi.


Ráadásul azok a montain bike-ok, amik a 90-es években bejöttek, mostanra köszönőviszonyban sincsenek egy mai modern, végletekig specializált montain bike-kal. Azok anno kivétel nélkül teló nélküli, merevvázas, a parasztbicajnál robosztusabb geometriájú bicajok voltak, széles gumival, 3x8 váltóval, és általában csapnivaló szupermarketes minőségben. Aztán jött az első teló, a hátsó teló (meg az össztelós förmedvények), a tárcsafékek... közben a legkomolyabb montik meg már közelebb állnak egy krosszmotorhoz, mint a kerékpárhoz és onnan nézve a merev montik közelebb vannak a parasztsuhanóhoz (gázpalacktartóval), mint egy mostani downhill géphez.

ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#13!


Tök jókat írsz, kivéve az utolsó bekezdést.

A 90-es években már bőven volt teló, főleg a második felében, persze nem bóvli kategóriában, hanem a kerékpárboltokban vett bringáknál.

Ami akkor széles gumi volt, ma már gravel külsőnek számít.

Bőven volt még 3x7-es váltás is. A 3x8 már komoly cuccnak számított, tehát nem a nagyáruházi, teló nélküli bringákon volt. (STX 3x8-as volt, Alivio 3x7)

Voltak már a 90-es években is össztelős gépek, de jellemzően DH vonalon. Meg persze bóvli kategóriában.

Egy mai XC gép a 90-es években durva DH gépnak is elmenne.

ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

#14 Igen, a 3x8-at rosszul írtam, 3x6 akart lenni, de volt sok 3x7 is. Én a lakótelepen főleg ugyebár szupermarketes gépeket láttam, ott azért nagy csodák nem forgolódtak! :)


És viszonylag hamar elterjedt a "kattogós" szinkronizált váltó - nekem viszont sikerült valami olyanra szert tennem, ami full analóg volt, azzal tényleg csak én tudtam eltalálni a fokozatokat, de legalább senki nem akarta másodjára is kölcsönkérni! :) Amúgy a mai napig megvan, de mivel a felsőcső és a kormánycső (vagy hogy hívják) találkozásánál a hegesztés mintha megrepedt volna, ezért évek óta nem ültem rá... Inkább vettem egy trekkinget.

ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#15!


Én is úgy emlékszem, hogy a Tourney volt 3x6-os, felette az Altus és Alivio 3x7-es.

És a Tourney nem SIS-es volt, csak érzésre lehetett váltani.

ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%
És azok a bringák a mai napig is működnek!
ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
91 vagy 92-ben vásárolt akkori "városi-túra" biciklim ma is működne, ha nem lopták volna el két éve. :( Az csak 1x6-os volt, de SIS, indexált. Azóta van egy hasonló korú (és jellegű) biciklim, de az valahogy nem "kattogó" váltós, hanem érzésre kell beállítani. De működik, pedig több mint 30 éves.
ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Annyira túl lett hájpolva minden... az emberek pedig szeretik az önszopatást, hát jól meg is kopasztják őket, mert megérdemlik.
ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Hagyjuk már ezt a "régen minden jobb volt" hülyeséget!

Ha használsz egy bringát, akkor a gumik, fékek, bowdenek, csapágyak és a teló elkopik, cserélni kell.

Ha évente mész vele max. 300 km-t, akkor persze, hogy megy az még 10 éven át karbantartás nélkül.

máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!