Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményed az e-bikeokról...

Mi a véleményed az e-bikeokról? Maga mint termék,nem márkára gondolok.Van értelme magának az e-bikenak hétköznapi felhasználói szinten?

Figyelt kérdés
Belőlem egy olyan érzést vált ki,hogy „mindegy csak minél könnyebb legyen".Tehát még annyit se kelljen mozogni,ha munkába azzal jársz be,és tekersz oda-vissza 20-20 percet. Nyilván hegyi kerékpározásnál oké valamilyen szinte,de én oda sem használnám. Arról nem beszélve,hogy 300-400 ezerért ipari hulladékot kapsz. De még 600-ért sem a csúcskategóriát. 600-ért pedig hagyományos (MTB ,trekking,stb) bicikliből elég komolyat lehet venni. Nem tüzet akarok szítani, pusztán mindenkinek a saját véleményére vagyok kíváncsi. :)
ápr. 30. 16:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%
Eléggé csőlátásos vagy kérdező. 🤦‍♂️
máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

ma 14:09


Inkább vagyok csőlátású, mint behülyíthető idióta. Nem is fogok magyarázkodni. A 20-as válaszoló leírt mindent (korábban én is a magam álláspontját) érthetően. Pont olyan értelmi szinten vagy,mint az első válaszoló. 🙃🙃🤦🤦🤦🤦

máj. 1. 17:54
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

Bocsánat, nem olvastam el a többiek litániáját, nem tudom miről szólt a diskurzus.

A kérdésedre reagáltam. Teljes csőlátásra utal az hogy te csak a saját magad szemszögéből tudod vizsgálni a dolgokat. Eszedbe sem jut hogy létezik másfajta ember, másfajta élethelyzet, másfajta/méretű pénztárca, stb. Az hogy ez miért van így nem tudom miért van, de az más kérdés... neveltetés, vagy sznobság, stb. az a te dolgod meg a terapeutádé.

De hidd el van az a réteg akinek megfelel a 300-400k-s kategória is és vannak azok az emberek akiknek az akkumulátoros rásegítés maga az élet, mert így tud mozogni! Nem az van hogy még nem akar mozogni, hanem ha nincs rásegítés akkor nem tud már mozogni, mert gyenge a tekeréshez ha van egy kis emelkedő. A rásegítős kerékpárral pedig el tud menni pár utcával arrébb. Mozog, levegőn van, ismerősökkel találkozik -----››› ÉL.

máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

13:

A sport nem mindenkinél teljesítménykényszert jelent. Írtam példákat, ezek elsősorban szabadidős sportcéloky ahol az illető nem érez kényszert, hogy másokkal összemerje magát. Viszont többet tud menni egy nap, több élményt szeret.


Hangsúlyozom, én nem érzem ezt át, mert nem vennék e-kerékpárt. De van akinek ez jön be.


De amit mondasz, az eleve olyan, mint ha azt mondanád, minek egyáltalán kerékpározni, hisz gyorsabb mint a futás. Vagy mást mondok, pl. sziklamászás vs. via ferrata, utóbbinál negyedannyi idő alatt megmászod ugyanazt a sziklát, ha kiépítették a via ferrata-t. Attól még előbbi és utóbbi is sport. Vagy ha kerékpározás, akkor a DH is sport, akor is, ha felvonóval vitték fel a bringát.

máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

17:

De nem arról szól, hogy e-bike-al veri a mellét, hogy több km-t tett meg ugyanannyi idő alatt, mint hagyományos bringával. Azt eleve csak e-bike-al lehet hasonlítani, de lehet hogy nem is hasonlítgatja. Eleve más műfaj, a sport célja meg nem mindenkinek a versengés.

máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
18%

Kicsit ilyen alibizős dolognak érzem.

Mozgok! De mégsem.

Persze ha idősebb az ember és inkább közlekedik vele nem pedig sportol akkor látom az értelmét.

De mint sporteszköz...jó az autóversenyzés is sport,de mégsem pedállos autóval játszák.

Szóval ha tudok akkor analóg bringával sportolok.

Ha vén leszek akkor is.

Ha még vénebb akkor majd veszek egyett,hogy legyen mivel boltba járni ami nem autó.

máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ha még vénebb leszel akkor már elektrollert fogsz venni mint kamumotort.
máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

26:

Ugye ezen logika alapján a síelés sem sport, csak a sítúrázás, a DH kerékpározás sem az, csak a MTB.

máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

#28!


Sífutás van (cross-country), nem sítúrázás.

A DH pedig az MTB egyik szakága, ahogy az XC is, amire gondoltál.

máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
DH-záskor legalább a hegyig eltekerek.
máj. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!