Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért csak több százezres...

Miért csak több százezres bringákkal mertek nekivágni egy komolyabb kerékpártúrának?

Figyelt kérdés

Én gagyi Európa szabvány bringákban jobban megbízok (Európa szabvány azt jelenti,hogy bármilyen alkatrésze kimegy az utolsó tanyasi vasboltba is kapok méretes alkatrészt a túrám során)bár eddig a több ezer kilóméteres túráim során defekten kivűl nem sok gondom volt.


20 éves országutival tekertem 98km-t,10fet-os mountain bike-vel 80km-t megálás nélkül.(szerintem nem a bringa a fő szempont egy túra során,hanem hogy milyen az ember kitartása) pedig nemvagyok egy sportos alkat 180magas 95kg.(egyáltalán semmitt nem sportolok,csak nyaranta egy-egy többszáz kilóméteres túra,egész évben kocsmában rohadok,iszok,cigizek meg metált hallgatok)


2010. nov. 12. 16:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 55 ezres bringával tekertem le egyszer 2 hét alatt 1200 km-t, és azóta is használom, miután egyszer a hátsó felnit jobbra cseréltettem(8 ezerbe került javítási költséggel együtt), azóta soha semmi bajom nincs vele.


Természetesen valamivel megbízhatóbb egy 500 ezres bicaj, de nincsen nagyságrendbeli különbség. Akinek 500 ezres bicaja van, és napi rendszerességgel használja, versenyekre is, az rákölt havi 5-10 ezret simán a javításra. Tudom, mert van ilyen ismerősöm. De a lényeg, hogy nekik szükségük van ilyen bringára, mert országútinál minden apróság számít a lehető legnagyobb haladási sebesség elérésében. Montisoknál szintén ez van, csak ott a terepen haladáson van a hangsúly. Egy 30 ezres montival nem lehet komoly terepre menni, szét is esne.


Viszont abban a kérdezőnek teljesen igaza van, hogy nyári túrákhoz teljesen felesleges a drága bicaj. Érdekes dolog, hogy van rengeteg olyan ember, aki évente 1-2 alkalommal ül bicajra, de megveszi a legdrágább bicajt, a legdrágább cuccokat, hogy azokban pózolhasson. Na az már nem kicsit szánalmas...

2010. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Vettek el tőllem 8eft-os mountain bike-ot is túrám során cigányok egy kihalt erdei úton.Na ha egy komolyabb bringa lett volna a torkomat is elvágták volna :(
2010. nov. 12. 23:29
 13/16 anonim ***** válasza:
ha adrenalin hiányod van, menj le egy 70 fokos lejtőn, ne cigányok között túrázz Kárpátiás pólóban...
2010. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Te nagyon okos.


Mondj Magyarországon egy max 50km-es útvonalat ahol nemkell átmenni cigánylakta részeken.


(Ja és nemjárok kárpátia pólóban.)

2010. nov. 14. 14:36
 15/16 anonim válasza:

Én is rengeteget bringázok. Volt, hogy 87km-t tekertem. Igaz egésznapos program volt, pláne az én tempómba..:D de semmi problémám nem volt a bicajjal, de a "túratársamnak" annál inkább...

A szülinapjára biciklit kapott (Gepida, vagy mi:D).

120eFt-ba került, de az ülése a hátsóját úgy feltörte, hogy 2km-enként meg kellett állnia nyújtani.

Azt hiszem mondanom sem kell, hogy mire leértünk Kunszentmártonba, a Rocktáborba, a legelső bokorba belehajította a biciklijét.:D


Úgyhogy az én formás popóm megúszta, sőt jóttett neki az a 25ezer forintos bringám a kiskereskedésből, ami megvan már 6éve, mint egy csúcsmodell tuningbringa, mely hólyagosra törte szegény haverom hátsóját!:D

17/L

2010. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Tavaly körbeértük a Balcsit egy hét alatt, és mindenhol találkoztunk olyanokkal, akik több százezres bringákat használtak, túra bringákat, és vattaújnak tűnt rajtuk minden. A bicó, a ruha, a bicótáska, mentek két napot a balcsi körül, utána hazamentek.

Mi pedig csak lestünk a használt, poros bringáink mellől, hogy ilyen is van. Hát van.

Talán azért, mert így jobban érzik magukat a bőrükben. Semmi más haszna nincs. A fenékkérdésre pedig ajánlom a szivacsozást.


Vásárban lehet kapni -konkrétan a kistelekiben vettem- üléshuzatot. Ez alá beteszel kendőt, szivacsot, polifoamot, és már meg is van oldva.

Egy nap alatt feltekertem Szegedről Bp-re és meg se éreztem az ülepemet.

2011. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!