Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért csak több százezres...

Miért csak több százezres bringákkal mertek nekivágni egy komolyabb kerékpártúrának?

Figyelt kérdés

Én gagyi Európa szabvány bringákban jobban megbízok (Európa szabvány azt jelenti,hogy bármilyen alkatrésze kimegy az utolsó tanyasi vasboltba is kapok méretes alkatrészt a túrám során)bár eddig a több ezer kilóméteres túráim során defekten kivűl nem sok gondom volt.


20 éves országutival tekertem 98km-t,10fet-os mountain bike-vel 80km-t megálás nélkül.(szerintem nem a bringa a fő szempont egy túra során,hanem hogy milyen az ember kitartása) pedig nemvagyok egy sportos alkat 180magas 95kg.(egyáltalán semmitt nem sportolok,csak nyaranta egy-egy többszáz kilóméteres túra,egész évben kocsmában rohadok,iszok,cigizek meg metált hallgatok)


2010. nov. 12. 16:46
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ügyes vagy.
2010. nov. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Csak így tovább:)
2010. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
miből szűrted le, hogy mindenki csak többszázezres bringákkal mer nekivágni? Mi sima montikkal csinálunk nyaranta több túrát. (~1000-1500km/nyár)
2010. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 thegodswhip válasza:
Metál van tesó!
2010. nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem értem mi köze van ennek az egészhez a metálhoz. Én pokémont hallgatok... akkor már nem is vagyok kemény?
2010. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hát ja kérem, aki aszfalton túrázik, annak könnyű...
2010. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is 30.000-es bicóval mentem körbe a balatonon, nagyobb kihívás, mint a 100.000-es versenybicókkal... De egy 500-1000 Km-es túrának tuti nem vágnék neki csak normális bicóval.
2010. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

""De egy 500-1000 Km-es túrának tuti nem vágnék neki csak normális bicóval""


Talán jobb lenne de pl:ha egy Lengyel kisfaluban megadja magát a bringád valamelyik alkatrésze??

2010. nov. 12. 18:23
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
A több százezres bringák is ugyanolyan szabványok, csak a váltó, fékek, stb... Megbízhatóbbak, jobban bírják a strapát, mint például egy 2 ezer forintos valami... Ez olyan, hogy én nem szívesen DH-znék 30 ezer forintos biciklivel, mert akkor az életemmel játszok. De a legegyszerűbb, hogy megértsék a hozzád hasonló emberek is. Miért veszel, vesznek az emberek több milliós autót? Nem elég a Trabant vagy a Lada? Nah látod. Nem mindegy, hogy egy utazás kínszenvedés vagy élvezet. 100km nem nagy táv, azt bármelyik bringával letekerem neked, de egy hét után és 1000km+ után azért átgondolod te is a helyzetet, hogy lehetne jobb a bringád, mint hogy minden utcasarkon javítgatnod kell, illetve feltöri a nyereg a ...
2010. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Illetve hozzátenném még az előzőhöz írásomhoz, hogy valaki nem csak nyáron csinál 200km-t és csókolom, hanem egész évben akár több tízezer km-t leteker, na már most ilyenkor fontos a megbízhatóság, a kényelem. Meg például most mondj valamit ami tönkremegy a biciklin, és egy csavarhúzóval nem tudod megjavítani? Vagy egy defekt javítóval? :) Váltó tönkremegy? Ledobod felrakod egysebbességesre aztán az első faluba veszel egy váltót. Bár azért mivel ezekben nincsenek annyira bonyolult dolgok (nem számítógépes baroms...) hanem csak mechanikai dolgok, ezért nem megy az könnyen tönkre egyik pillanatról a másikra. Nincs mi ami tönkremenne rajta, a kopó dolgok meg mindig vannak egy felkészült kerékpárosnál (Új belső, Új külső gumi... Esetleg még lánc de az is javítható helyszínen...)
2010. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!