Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nyikorog a hajtókar? (bmx)

Miért nyikorog a hajtókar? (bmx)

Figyelt kérdés
1hete vettem egy umf brad dj3 bicót 2napja vettem észre hogy (nem annyira hangosan) nyikorog a hajtókar...Nem tudom meghúztam az egéész hajtást /nemtudom mitévő legyek/help pls
2011. márc. 9. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy nyikorog? Amikor hajtod akkor nyikorgó hangot ad ki? Használtan vetted?
2011. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
újonan vettem de érdekes 5perce jöttem fel és már annyira nem nyikorgott am mikor ráhajtak a balra akkor nyikkan
2011. márc. 9. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyikoroghat a pedál is egyébként. Ilyen monoblokk+négyszögtengely elrendezésű a hajtókar, vagy más?


Sajnos annak a nyikorgó hajtókarnak, amelyikkel én találkoztam, nem lett jó vége - mint utólag kiderült, elkezdett szép lassan lelazulni a négyszögtengelyről, aztán kinyúlt rajta a lyuk, és már nem lehetett visszarakni. Ha időben meghúzzák, talán még menthető lett volna, de az se biztos.

2011. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedálcsapágy zsírozást érdemes megpróbálni, veszíteni nem lehet vele. Csak egy 15-ös villáskulcs és egy 11-es csőkulcs kell hozzá, ha kell leírást tudok adni.
2011. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi jól jönne:D
2011. márc. 10. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

régi kérdés, remélem még olvasod


a probléma okát tudom, valószínűleg neked is menetes "ellenanyás" pedálod van, és ez kilazul. a megoldás az, hogy kilazítod mindet először ráhúzod a nagyobb anyákat, ami vízszintesen áll, majd a függőleges anyákat, ami a hajtókar könyökét szorítja össze, megint meghúzod. a baj az hogy így is kilazul, csak tovább tart.


megoldásnak oda kell hegeszteni, de én szeretnék valami mást megoldást találni

a menet mindig ki fog lazulni, mert a pedálon állsz, és valamelyik irányban mindig menetellenesen kap terhelést, tehát a lábaddal kifelé tekered. egy teljesen más eljárású csatlakozás lenne a legjobb, tehát akár hajtókarcsere

2011. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
legalább is eddig nem kaptam semmilyen egyéb tippet, sajnos én is ennél maradok, ha nincs más megoldás
2011. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!