Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire alkalmas egy országút...

Mennyire alkalmas egy országúti kerékpár városi használatra?

Figyelt kérdés
Mondjuk napi szinten használnám munkába menet, de hétvégenként egy hosszabb távra is használnám, aszfaltos úton.
2011. ápr. 25. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmas, és ha a kátyúk nem lennének, akkor szinte csak előnye lenne a montikkal szemben. Így az egyedüli hátránya a városi használatnál a gumik, amik bizony egy jobb kátyú esetén simán felütődnek. De ezen kívül csak előnyei vannak: Az ami montival hihetetlen kínszenvedés, az egy országútin laza utazótempó, simán lépést lehet tartani az autókkal, könnyű, és mostanság még divatos is.
2011. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a városban jók az utak akkor csak előnye van. Nem kell nagy erőt kifejteni és már száguldasz is. Túrán a legjobb, ha csak aszfaltúton mész.
2011. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalkalmasabb lenne, ha normális utak lennének. Így én örülök, ha a városból kitudok gond nélkül kavarodni a bicajjal. Mivel nincs kocsim, így vettem egy cross típusú bicajt városra. Szerintem az inkább illik mint a MTB városi használatra.
2011. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 biciklim van, ebből kettő országúti geometriájú, az egyiken vékony (25 mm széles) gumi van, a másikon vastagabb (28 mm széles). Hétköznap az utóbbit használom, mert a vékonyat naponta illene felfújni, hogy biztosan ne kapjak felütést.


Egyébként annyira nem szeretek az országúti geometriással közlekedni a városban, mert minden kanyarban figyelni kell, hogy le ne érjen a pedál. Persze lehet, hogy csak nem szoktam meg még, a múlt héten raktam el a magasabb építésű téli trekkinget.

2011. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2012. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!