Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárt vennék heti 2-3...

Kerékpárt vennék heti 2-3 használatra, de közel 100 kg vagyok. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Végre az összes gyerekem abbahagyta a szopizást, így megszabadulnék a feleslegemtől. A heti 3 tornát szeretném kiegészíteni a bicajjal. Így mondjuk 2-3 alkalommal használnám egy héten mondjuk 1-1,5 órára.


És az ár számít, sajnos nem igen tudok sokat költeni rá. 30-40 ezer max.


2011. ápr. 28. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az nem túl sok... Én kicsivel többért vettem, 110 kiló vagyok, de gond nélkül elbír.
2011. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem szóval sanszos, hogy egy MTB elbír engem is?

Milyen váz legyen, vagy pedál?


Végignéztem egy csomó bringás oldalt, de sehol nem írják, hogy max 80 kg a teherbírása mondjuk.

2011. ápr. 29. 13:04
 3/5 szotyi41 ***** válasza:
szobabiciklit
2011. máj. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aminek leginkább tartania kel a súlyt, azok a csapágyak. Kerekek és a hajtómű csapágy (középcsapágy, monobolk). Az olcsóbb, gyengébb minőségű áruházi, teszkós, barkácsáruházi, stb biciklikel ezen is az alacsony ár és eladhatóság kedvéért általában spórolnak. Gyengébb csapágyakat tesznek bele, amik nem bírnak akkora terhelést és hamarabb tönkremennek.

Magának a váznak ennél nagyobb terhet is el kell bírnia. Az acélváz általában nehezebb, több súlyt kell cipelned, nehezebben irányítható tőle a bringa, de olcsóbb. Az alumínium váz jobb ebből a szempontból, de drágább.

A pedál lényegében mindegy. Golyóscsapágyazott legyen. A műanyagok nálam egy idő után elkezdenek elrepedni, de azt utólag kicserélni ha szükséges nem egy nagy összeg.


Én azt ajánlom, hogy menj el egy biciklis boltba és ott érdeklődj, milyenek vannak, mennyiért. Esetleg nagyobb, de kimondottan sportszereket forgalmazó boltban (pl Hervis, Decathlon, Intersport, stb) is ki lehet fogni akciókat viszonylag elfogadható minőségben. Viszont ezek is 50eFt körül kezdődnek.

2011. máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Használt City bike-ok közt lehet találni jókat ennyiért(bár én gyűjtenék ötvenig, és akkor egy kis szervíz is beleférhet, vagy kicsivel jobb állapot). Ezeknek ugyanis vastag a vázuk, és nagy súlyra tervezik őket(110kg feletti általában, de érdemes utánanézni az adott típusnak), viszont az alacsony vázvezetésnek köszönhetően hosszú szoknyában is tekerhetők. A hajtáslánc elemei nagyban megegyeznek a mountain bike-okéval, így szélesebb választékban, és olcsón lehet hozzá jutni alkatrészekhez. Érdemes megnézni a különféle internetes árverési oldalakat, továbbá a testbike.hu-t, ilyen helyeken lehet találni ilyet, de a feltűnően jó állapotú darabokkal vigyázzunk, valószínüleg lopottak. Megvételnél érdemes monoblokk középső agyasat keresni, azok jobban bírják a terhelést, illetve ha nincs, érdemes beruházni rá(3000-3500 ft beszereléssel együtt). Az ilyen típusú biciklik leginkább külvárosokban, kisvárosokban, és falvakban gyakoriak, így lehet, hogy utazni kell majd érte valamennyit, vagy posta költséget fizetni(ezért is érdemes kicsit túltervezni a költségvetést).
2014. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!