Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizéstől jobb futó...

A biciklizéstől jobb futó lesz az ember?

Figyelt kérdés
Az állóképességem már nem volt a régi. Futásnál mindig kapkodtam a levegőt. Gondoltam arra, hogy elkezdek futni, de nem tudom, hogy ettől jobban fogom-e bírni a futást. Mert ha futok 2km-t jó tempóba akkor nem érzem a lábaim és kapkodom a levegőt. De 5 perc és már jól is vagyok. Biciklinél meg tekertem 30km-t és elfáradt a lábam... több idő is kellet neki a regenerálódáshoz, de közbe nem lihegtem.
2011. máj. 1. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ezzel én is így vagyok. Ha kell letekerek 30-40km-t egyszerre, simán. Ha kell, akár nagyobb tempóban is. Akkor legfeljebb megizzadok.

De ha futok, akkor majd meg fulladok és 1-2km-től "meg akarok halni".

2011. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Futást én sem bírom és a térdizületeim is elég vackok, ezért inkább a kerékpározást választottam. Jól is esik, nem halok meg másfél km után és a térdeim sem fájnak.
2011. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azért fáradsz el a futásnál hamarabb, mert ott több izmod részt vesz a mozgásban, mint a biciklizésnél. Gondolj csak bele, hogy tekerésnél a segged alá van támasztva, így már könnyebb dolga van. Futásnál meg magad tartod a súlyod, magad emeled minden kis porcikád. Talán jobban fogyaszt a futás, de ízületkímélőbb a bringa. Ki mint szereti...


Valamennyivel jobban fogsz futni, mert izmosabb leszel, de a futásnál fontos a helyes légzés, tempó is.

2011. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!