Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a szélességű gumi jó lenne...

Ez a szélességű gumi jó lenne ehhez a felnihez?

Figyelt kérdés

Gumi: 26x1,6"-os.

Felni: 26"-os, belső szélesség 19mm, külső 24mm.


A felnire az van ráírva, hogy 1,75-2,125" szélességig jó rá gumi. De a boltban azt mondták, hogy ezt nem kell ilyen szigorúan venni, mert a guminak az a része ami felfekszik a felnire, az ugyan olyan és ezért rá lehet tenni keskenyebbet is. Ugyan abból a gumiból az 1,6-os jóval olcsóbb is lenne, mint az 1,75-ös. Egyébként Continental City Contact reflexiós gumi.

Nem tudom kinek higgyek...


2011. máj. 12. 20:51
 1/5 escape82 válasza:
szerintem 3 mm eltérés nem jelenthet nagy gondot.
2011. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak mihez képest... Most pl 1,95-ös gumi van fent. És közben az is eszembe jutott, hogy 1,75-öshöz van belsőm, de 1,6-oshoz lehet hogy azt is kéne vennem hozzá. Így árban majdnem ugyan ott vagyok.
2011. máj. 12. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
A belsőnek mindegy az ilyen kis különbség, azt eleve tól-ig jelleggel méretezik. A 622-28-as külsőmbe raktam már 47 mm széles külsőhöz való gumit is, 23-25mm-eshez valót is, meg 630-as kerékhez valót is (országúti/trekking méretek, azért van milliméterben). Sőt, egyszer - túrán, jobb híján - 26"-os kerékhez való belsőt is raktam bele. Bár azt egy "élmény" volt szerelni :)
2011. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tól-ig. Két garnitúra belsőm van. A mostani 1,95-ös külső gumihoz egy 1,9-től 2,125-ig, a másik 1,75-től 2,1-ig.
2011. máj. 13. 07:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként közben keresgéltem a neten. Az az érdekes, hogy én úgy láttam, hogy ebből a fajta gumiból nincs is 1,6-os, csak 1,5-ös, 1,75-ös és 2,1-es.

Lehet, hogy rosszul emlékeztek a boltban mikor kérdeztem és 1,5-ös van náluk?! Az még rosszabb. Ez elvileg aszfalt gumi, de azért jó lenne egy kis tapadás pl poros úton, netán néha kemény száraz földúton. (Persze ott csak óvatosan vele!)

Úgyhogy szerintem inkább megveszem a szélesebbet. Csak annak kicsivel problémásabb számomra a beszerzése.

Mindenesetre köszönöm a tanácsokat, hozzászólásokat! :)

2011. máj. 13. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!