Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklimet fogom átfesteni....

A biciklimet fogom átfesteni. Jó lesz, ha így csinálom? Amatőr vagyok!

Figyelt kérdés

mivel pattog le a festék, muszáj átfestenem. Gondoltam, hogy teljesen lecsiszolom a festéket csiszolópapírral aztán lealapozom alapozólakkal majd utána a festékkel. Ez így jó lesz vagy kell még valami? Fújós vagy kenős festéket vegyek? Szerintetek pinkben jó lesz?

köszike mindenkinek

19/L


2011. máj. 17. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

én régebben csináltam párszor ilyet, de utána mindig megbántam, mert a házi festés mindig könnyen lepattogzott, könnyebben mint a gyári.

Először is szét kell szedni a bringát darabokra, ezért a helyedben szakira bíznám a dolgot, bár nem ismerem a képességeidet. :)

Van olyan kerékpárbolt, ahol vállalnak festést+szerelést. Az a lényeg, hogy szintereztetni kell (más néven porfestés), az nem pattogzik le. Ez egy festékporréteg, amit elektrosztatikus úton visznek fel, aztán ráégetik.

Ha szét tudod szedni a bringát, vagy van aki szétszedje, akkor el lehet vinni porfestetni közvetlenül a festőhöz, így olcsóbb, mint a bringaboltban, csak arra kell vigyázni, hogy a menetek el legyenek tömítve valahogy, hogy ne menjen bele a festék, mert akkor lehetetlen belecsavarni például a középtengelyt.

Az eredeti festéket meg homokfúvással szedik le, a festő általában meg tudja csinálni.

2011. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha mégis házilag csinálod, akkor Kromofággal lehet leszedni az eredeti festéket, de azzal vigyázni kell, mert fájdalmasan mar, ha a bőrre megy. Ecsettel lehet óvatosan rákenni, és ha megszáradt, drótkefével lehet ledörzsölni a felpattogzott festéket.

A festék meg spray legyen mindenképp, több vékony rétegben ráfújva.

2011. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kanóc ***** válasza:

Én is festettem egyszer a bringám, meg is bántam: elment rá vagy hat flakon festét, sokba is került meg vacak is lett: azonnal elkezdett kopni. Ha most ilyenbe kezdenék, akkor valamilyen sötét színű kenős festéket választanék.

A kromofág jó tipp és tényleg nagyon vigyázni kell vele!

2011. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszike mindenkinek, azt hiszem valamilyen hozzáértőre bízom ezt a feladatot, mert én még egy szöget se nagyon tudok beütni a falba, ebből kiindulva szét se tudnám szedni a bicikémet na meg amilyen ügyes vagyok az a kromocucc biztos lenne mindenhol, csak ott nem ahová kéne kerülnie :P. De köszike nektek, arik meg nagyon cukik vagytok:) puszcsi.
2011. máj. 17. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
A vázat homokfuvatni, aztán porfestetni kell. Ha máshogy csinálod csak szar lehet, mert lejön a festék nagyon hamar.
2011. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!