Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Láttatok már ilyen első...

Láttatok már ilyen első lámpát? (Elég gyakori. ) Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen csak ezüst színben.



Az egyik áruházban most akcióban adják mától, egy ezresért szettben egy hátsó lámpával. Ennyit gondoltam megér, mert igazából csak dísznek kell. Na meg mert kötelező. (Hozzáteszem gyorsan, hogy még soha az életben nem állított meg rendőr biciklivel.)

Nagy firifittyel el is mentem ma reggel, hogy vegyek egy ilyet. Meg is találtam, volt belőle sok. Viszont már a csomagolásán keresztül is látszott, hogy ez valami iszonyat gagyi kemény, kopogós és lekopós műanyagból van. A kapcsolója sem valami bizalomgerjesztő.

Igaz, hogy használni nem nagyon fogom, de akkor is egy komolyabb bringán elég röhejesen fest egy ilyen gagyi lámpa. Na meg ha nem a biciklin van, akkor legalább annyi hasznom legyen belőle, hogy zseblámpaként használhassam.

Így úgy döntöttem mégsem veszem meg. Vettem helyette egy egyszerű 300Ft-os hátsó lámpát. És majd veszek ~1500-ért egy komolyabb alu házal power ledes lámpát. Azzal nem csak látszani, hanem látni is fogok. Vagyis csak fognék, mert több mint 20 éve tekerek, de még soha nem bringáztam sötétben, ködben vagy zuhogó esőben.

Így legalább pár száz forinttal többért lesz egy erős fényű zseblámpám is.

Jól döntöttem? :)


2011. máj. 19. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy elég jó lámpa, van fénye bőven. Van egypár konstrukciós hibája is, meg találkoztam javított változattal is (de ez persze kívülről nem látszik).


A képen látható gumigombos változattal az a baj, hogy a gumi gomb ki tud esni, és akkor elvész. Ezután már valami hegyes dolog kell a kapcsoláshoz (pl. kulcs), és be is ázik.


A másik konstrukciós hiba, hogy a ledek egy külön elemben vannak, ami leeséskor el tud csúszni és akkor annyi az érintkezésnek. Ezt a legfrissebb verzióban (amit láttam) már javították.


A legújabb ilyen lámpám pedig tényleg túl rideg műanyagból van, el is tört a konzolja.

2011. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én vettem egy ilyen lámpát, megbántam nagyon gagyi kínai vacak +500-1000ft-ért már komoly "igazi lámpát"kaphatsz
2011. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen van. Olcsó, jó, megfelelő a fénye, ritkán kell elemet cserélni, vízálló és zseblámpaként is működik.
2011. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ezek szerint nem véletlenül nem szimpatikus nekem se.

Most valami ilyet néztem: [link]

Van hozzá konzol, amivel fel lehet fogatni a kormányra. 1W-os power led van benn, állítólag elég messzire elvilágít. (Tudom, van olyan, amire azt hazudják a kínaiak, hogy 40-50W-os led van benne. De gyakorlatilag az is 1-3W-os.) Fórumokon olvastam róla elég jó tapasztalatokat. És alig drágább.

2011. máj. 19. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!