Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kifulladás ellen (kerékpározás...

Kifulladás ellen (kerékpározás) mit javasoltok nekem?

Figyelt kérdés
Hegyen lakunk és nem vagyok könnyű (96 kg / 184 cm fiú). Évekig kimaradt a bicajozás az életemből. Jelenleg amikor felérek a hegytetőre, bemegyek a lakásba, úgy érzem szédülök és össze fogok esni. Mit tehetek ez ellen? Ha feltolom a bicajt, vagy ha feltekerek, ugyan az. Lefekszem és 1-2 perc múlva elmúlik. Van megoldás? A kerékpározást nem szeretném feladni.
2011. máj. 22. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy idő után nő majd az álóképességed. Addig sok gyümölcs, esetleg vastabletta?

Én is ezzel szenvedek. Hegyen lakom, feltekerni, tolni is halál. :) De határozottan fejlődtem az elmúlt... két évben. Asszem. Most a meleg miatt is lehet ez még megterhelőbb.

2011. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagy levegőket kell venni jó sűrűn!


Szóval forgasd intenzíven a tüdődben a levegőt!

2011. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaja, figyelj a légzésedre, és ne erőltesd túl magad, mindennap csak egy kicsit rakj rá..én csak 81kg vagyok, de dohányzom (illetve leszokóban), és télen kezdtem tekerni!:) 1km-től meghaltam, most 15-30 között nyomom naponta. Majd alakul..!
2011. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát ez velem is így volt mikor télen nem bicajoztam rendesen 2 hónapig tavasszal nem bírtam eltekerni a boltig meg vissza és ez komoly

atán egy hét bejáratás majd egymás után két 40km es bicajtúra

azóta hozzászoktam rendesen és már szinte bármennyi megy

2011. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tatabike ***** válasza:

Csak fokozatosan terheld magad. Jó lenne leadni is egy 10-est, ahogy látom.

Én annó hasonló helyzetben voltam, és ilyen komolytalannak tűnő célokat tűztem ki magam elé. Pl. volt egy emelkedő az úton, ahol nap mint nap jártam, és az volt a célom, hogy majd egyszer azon úgy tekerek fel, hogy nem váltok könnyebb fokozatba. Pár hónap múlva el is felejtettem az egészet, és már hetek óta visszaváltás nélkül abszolváltam az emelkedőt úgy, hogy észre sem vettem...:)

Mostanság meg már az 500km/24h-ás túrára készülök, 38 évesen...:)

2011. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!