Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizés, vagy a futás...

A biciklizés, vagy a futás izmosítja jobban a hasat és a lábakat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 17:23
 1/7 tatabike ***** válasza:

Mindkettő inkább szálkásít, izomtömeget nem növel számottevően. Mindkét sport megmozgatja szinte minden izmunkat, a hasat annyira nem. A kerékpározás kímélőbb, de csak természetesen a testalkatnak megfelelő méretű és beállítású kerékpárral. Erre nagyon oda kell figyelni, mert egy rosszul beállított hajtómű-nyereg vagy nyereg-kormány távolság nem edzeni fogja az izmokat, hanem izületi problémákat, hát- és derékfájást, porckopást, szalagnyúlást, stb. okozhat.

Futás terén nem vagyok annyira otthon, de gondolom ott is számít a megfelelő sporteszköz (cipő), és hasonlók. Meg az sem mindegy, hol fut az ember, aszfalton, betonon vagy éppen puha erdei talajon, vagy direkt futópályán.

2011. máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fantooom ***** válasza:

a futás a hasat jobban

A bringa meg a lábat

2011. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A futás egyértelműen hatékonyabb.
2011. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
mind a kettő fogyasztja a hasat, de a futás hatékonyabb. :) nekem a lábformálásban a bicikli, a hasformálásban a napi 120 felülés és a futás segített. DE a felülés nem fogyaszt, csak izmosít :)
2011. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
a futás nagyon jó állóképességet ad, én úgy szoktam hogy addig futok amíg úgy érzem tényleg meghalok(ezen nem a mentális fáradtságot értem hanem amikor már a lábaid a kezed úgy fáj hogy nem igaz...szerintem a futás alakítja a lábat a hasat és a kezeket is.a biciklivel jobban el lehet "szórakozni" de inkább a lábra megy talán egy kicsit még az oldaladra de abban nem vagyok olyan tájékozott.
2011. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
biciklizés marha nehéz fokozaton talán izmosítja egy picit ha rendesen táplálkozol mellé
2011. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lacix86 válasza:
100%

Biciklinél ha pörgetve tekersz, akkor szálkásítasz, ha nagy áttételen, akkor pedig igencsak megnő az izomtömeg, viszont vörös izomrostok lesznek, amik lassúak.

A kardio hatékonysága a bringázásnak egyedül az intenzitástól függ.

Futásnál nehéz olyan kis intenzitással futni, hogy ne legyen belőle egy kis kardio edzés, inkább szálkásít, mint izomtömeget növel. Fogyásra mindekttő jó, csak megfelelő intenzitással. Nem szabad nagyon túlhajtanod magad, a maximális pulzusszámod 60-70%-ával kell működj edzés közben (ugyanis ezen az intenzitáson az izomszövet zsírsavakból nyeri az energiát, nagyobb intenzitás esetén a glikogén lebontásából...). Max. pulusszám kiszámítása: vagy elmész egyszer a teljesítőképességed határáig (amikor már se levegőd, se erőd nincs a következő lépés megtételéhez annyira készen vagy - nem csak úgy fájdogál, hanem fizikailag képtelen vagy mozogni), vagy pedig a következő formula: 220-életkor (ez inkább közelítő érték)


Mindkettő fogyaszt, csak a megfelelő intenzitással kell edzeni! A bringa egyértelműen a feneket/négyfejű combizmot erősíti, a futás egy picit a hasra is dolgozik, a hátizmokra is, plusz az előbb említettek...

2011. jún. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!