Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zsírégetéshez jó lenne 1 óra...

Zsírégetéshez jó lenne 1 óra biciklizés-futás felváltva, ill utána fél óra izomerősítő edzés együtt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Komoly elhatározásom van h megváltoztassam az életem, ezért szeretnék lefogyni, de a tőlem telhető legminőségibb módon, tehát zsírt szeretnék égetni!


már az étrendem megvan, már csak egy edzésterv kellene : )

arra gondoltam, heti 3x-4x eljárnék konditerembe, és a fent említett edzéstervet gondoltam.


Első órában felváltva bicikliznék-futnék, azért lenne benne bicikli, mert nem bírnék 1 órát futni, így arra gondoltam hogy fél óra bicaj, fél óra futás. majd ezután, hogy az izmokat igyekezzek megtartani, súlyzós, izomerősítő edzéseket végeznék, szerintetek jó ötlet?


Illetve hogy lenne érdemesebb, egy nap csak egy izomcsoportra edzeni, vagy egy egész testes izomerősítés?


Várom a szakértők tapasztalatát, tanácsait, szeretnék megváltozni, előre is köszönöm, Üdv! :)


2011. okt. 8. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na, elhatározás megvan, étrend megvan, szuper.


Az edzés az így nem lesz jó, a súlyzós az legyen heti 3-4x teljes időtartamú (1-másfél órás), ezeken a napokon kívül mehet a futás meg a bringa. Egy nap lehet több izomcsoportra is edzeni (pl. mell - hát), egy héten nem. Szóval 1 héten 1x mindent.

2011. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

értem, nagyon köszönöm a segítséged!!

Ilyen esetben könnyebb súlyokkal érdemes csinálni?

vagy hogy lenne érdemes csinálni? még sosem gyúrtam bevallom :$ konditeremben se voltam még, épp azért itt az ideje :D

2011. okt. 8. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
annyival érdemes csinálni, amennyivel bírod. hozd ki magadból a legtöbbet :)
2011. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem :D és 8-as periódusokkal? illetve van valami fontos szabály h egyszerre csak x darabot szabad ugyanabból a gyakorlatból csinálni? bocsi de tényleg most kezdem :)
2011. okt. 8. 22:10
 5/11 anonim ***** válasza:
nincs, szerintem ezt neked kell kitapasztalnod. én 4x10-re gondoltam ki mindent az elején, van amiből ment 4x12 is, van amiből csak 3x8... a súlyt is érezned kell hogy hogy jó, majd állítgatod. ööm, ha nagyon bizonytalan vagy, beszélhetsz egy személyi edzővel is, ő segít az első pár alkalommal (persze pénzért).
2011. okt. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát megpróbálom kitapasztalni, ha nem megy akkor szakértőhöz fordulok majd :)

még egy kérdésem lenne, hogy egy izomcsoportra hány különböző gyakorlatot kell vagy érdemes végezni?

2011. okt. 8. 22:20
 7/11 anonim ***** válasza:

a legtöbbre 3-4-et, de lábra nekem pl. külön nap van, ott 7-et csinálok.. majd meglátod, hamar belejössz :D


olvastál bodybuildert meg tesztoszteront?

2011. okt. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

persze-persze, az a zabhegyezőm :D :)

de ilyen dolgokat nem találtam még rajta, ezért kérdeztem meg, mert a gyakorlatok fent vannak, de azt hogy konkrétan zsírégetéshez milyen gyakorlatot hogyan és mennyit kellene, erről nem találtam sajnos, ezért kérdeztem meg : )


nagyon köszönöm a segítséget! Ha kecsón laknál meghívnálak egy fehérje-turmixra :D:D :)

Köszi!!

2011. okt. 8. 22:35
 9/11 anonim ***** válasza:

nincs mit, de még egy: zsírégetésnél nem kell változtatnod a gyakorlatokon meg az edzésen, szálkásítás (fogyás) és tömegnövelés (izmosodás) között csak az étrendben (meg szálkásításnál a + aerob edzésben) van különbség.


virtuálisan már meg is hívtál, és köszönöm :D sok sikert.

2011. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem, ezt megjegyzem, köszönöm szépen!! :)
2011. okt. 8. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!