Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizés mennyire erősít...

A biciklizés mennyire erősít combra?

Figyelt kérdés

Nem teljes mértékben ide tartozik a kérdésem de, úgy érzem itt nagyobb eséllyel kapok rá választ.

Otthon edzek minden jó meg szép, viszont a combedzést elég nehézkes kivitelezni és igazából nem is nagyon szeretem. :)

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek szobabiciklivel (nehézség állítható) meg tudom annyira edzeni a combomat, hogy úgymond "legyen combom" :) a lentiekhez mérten:

Tehát nem testépítőnek készülök csak annyi kéne hogy ne nézzek ki hülyén ha növelek még a térfogaton.


190 magas vagyok, jelenleg 80 kg (súlyfelesleg nélkül) 90kg-ra szeretnék felmenni úgy összességében.


Ha tudok vmi jobb módszert légyszi írjátok le!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Guggolás, és egyéb comb erősítő gyakorlatok kellenek, de a szobabicikli bemelegítésre, első gyakorlatnak kifejezetten jó.
2011. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Tömeg növeléshez nem nagyon hallottam még a bringázásról... max bemelegítésnek-zsír égetésnek jó.

menj inkább kondi terembe és kérd a személyi edző tanácsát, elvégre az a dolga.

2011. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Odin777 válasza:

ha még gyenge a comb izmod minél több féle gyakorlatot végezz rá : guggolás ( szűk széles terpeszben párhuzamos lábtartásban leginkább) lehet úgy is hogy leguggolsz de a lábad nincs terpeszbe és rugózol úgy hogy csak keveset mozdulsz el ...tehát kicsi a kilengésed ergó nem guggolást csinálsz...


Akkor olyat is csinálhatsz hogy minnél magasabbra ugrasz sorozatba ....


Ha sokfélét variálsz akkor megtudod edzeni elég jól . A trükk ebbe van. :D

2011. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Odin777 válasza:

hozzátenném még , hogy az ideális az lenne ha bemelegíted nagyon előtte !! mert így megy tele vérrel és ettől hatnak majd a gyakorlatok kb 10 perc intenzív bemelegítés kellene, és mikor érzed hogy már meleg netán lenületet kaptál, na az a jó !


Aztán amit előbbb írtam hogy kellenek kirobbanó mozgások mint az ugrás kellenek guggolások és kellenek pumpáló mozdulatok amik az edzés végén a helyük de közbe is lehet! Ez amit előbb írtam a mély guggolós rugózás!


Aztán ha vékony vagy edzés után enni is kell (fehérje): tojás tej hús gabona attól nem hízol! és gyümölcs is csúszhat mert energiából épül az izom :D

2011. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Már bő másfél éve edzek itthon, igazából a gyakorlatokkal kajával tisztában vagyok meg fejlődök is csak hát már 50 kg min. kéne a nyakamba guggoláshoz és azt necces leemelni miután jól lefárasztott a sorozat, ezért gondoltam , hogy helyettesíteném valamivel meg nekem a comb nem olyan fontos csak ne legyen "vézna" a többihez képest :)

2011. máj. 29. 11:52
 6/6 anonim válasza:

ha súlyokkal edzzel akkor nem értem mit akarsz a bringázással??? azzal nem lehet izmot építeni, max zsírt égetni.

amugy meg pl köss fel egy 50 kg-os vmit egy fára-keretre-akárhova, guggolássz és nem kell majd attól félned h nem tudod leemelni, mert lesz ami egy bizonyos magasságig tartja. találd fel magad, vagy menj terembe, ott nincs ilyen gond.

vagy, guggolj a hugoddal ;)

2011. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!