Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Téged rázott már meg az áram...

Téged rázott már meg az áram biciklizés közben?

Figyelt kérdés
Tegnap letekertem 90 km-t. Az ilyen túrákon gyakran előfordul, hogy az út felett nagyfeszültségű vezetékek vannak. Na egy ilyen alatt tekertem át tegnap is, és azt hiszem, feltöltődött árammal a biciklim, és a kormány úgy megrázott, hogy majd' besz*rtam. Amúgy általában ilyenkor nem szokott megrázni, csak olyan zizegő hangot szoktam hallani, de most elég durván megrázott. Egyébként a kormány gumi részét fogtam, talán ha már eleve a fém részét fogom, akkor nem ráz meg. Mit gondoltok? Mit lehet tenni ilyen helyzetben?
2011. júl. 7. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Elkerülöd a nagyfeszültségű vezetékeket. Egyébként én nem jártam még így, csak konnektorszerelés közben rázott meg, pedig jó régóta biciklizem.
2011. júl. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem sem volt még ilyen, pedig sokszor megyek át ilyen nagyobb vezetékek alatt.

Sőt, Paksnál, a 6-os úton az atomerőmű mellett szoktam autóval a távvezetékek alatt átmenni és még az autó sem rázott meg ettől soha.

Kíváncsi lennék ennek a fizikájára.

2011. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem jártam még így, viszont nyáron a kocsi rendszeresen megráz.(kb. annyira, mint egy villanypásztor)
2011. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
haveromat rázta már meg, még nagyon régen, szintén nagyfeszültségű vezeték alatt, neki a nyeregnél érződött... akkor kiröhögtem, nem hittem neki, de ezek szerint tényleg lehet ilyen. :)
2011. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!