Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagyobb vázméretnél az ugyanak...

Nagyobb vázméretnél az ugyanakkorára felhúzott ülés ugyan olyan távol van a kormánytól?

Figyelt kérdés

Adott egy 19"-os váz és egy 21"-os. Olyan a váz kialakítása, hogy a felső cső hegesztése az üléscső teteje alatt jó 5 centivel található. Én a 21"-os vázt érzem kényelmesebbnek menet közben, a 19"-es olyan, mint ha túl alacsonyan lenne az egész váz.


A kérdésem az, ha a talajtól mindkét váznál ugyan olyan magasra húzom a nyerget, változik-e a nyereg és a kormány távolsága, vagy a vázaknál az üléscső dőlésszöge független a vázmérettől.


2011. júl. 11. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Már eleve az egész megközelítés rossz. A nyeregmagasságot nem a talajhoz kell állítani, hanem a hajtókar alsó holtpontjához, úgy, hogy a lábad hajtókar alsó holtpontján már majdnem teljesen nyújtva legyen.


A vázméret a középcsapágy és a felsőcső középvonala közötti távolságot adja meg, de ezzel együtt minden más méret is változik különböző méretű vázakon. Tehát, egy 21"-os váz nemcsak magasabb, de hosszabb is, mint egy 19"-os. Az üléscső dőlésszöge viszont nem változik (a legtöbb esetben).

A kérdésedre a válasz, attól függetlenül, hogy a nyeregmagasságot nem jó viszonyítási alaphoz méred, igen. Igen, változik a kormány és a nyereg távolsága, de nem a nyeregvázcső dőlésszögéből adódóan, hanem azért, mert az egész váz hosszabb.

2011. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell mérni csupán így egyszerűbbnek találtam...
2011. júl. 11. 16:49
 3/3 A kérdező kommentje:
A választ amúgy kösz, a kérdésemre választ kaptam és az a lényeg.
2011. júl. 11. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!