Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerülne tárcsafék a...

Mennyibe kerülne tárcsafék a bicómra?

Figyelt kérdés
Jelenleg V-fékem van, de felakarom dobni kicsit a kengát, kb mennyibe kerülne a tárcsa és a fék(mind2 kerékre)?
2011. júl. 19. 13:12
1 2
 1/14 Cvitamin ***** válasza:

Egy normális olajos tárcsafék kb. 20-25ft/db áron kezdődik. Ebben benne van a fékkar, fékvezeték, olaj és a féktest, újonnan, gyárilag légtelenítve. Ehhez kell még féktárcsa (3-5000) és adapter (~2000). Ez egy kerékre vonatkozik, előre hátra kb. 2x ennyi.


Ez alatt nem érdemes tárcsaféket vásárolni, inkább egy jobb v-fék-et ajánlok. A fék nagyon fontos, az életed múlik rajta, nem érdemes gyenge minőségű legalja fékeket vásárolni.


Egyébként meg kell olyan kerék, aminek a kerékagya alkalmas tárcsa fogadására, meg olyan első villa, ami kibírja a tárcsafék csavaró hatását. Ha minden megvan, megúszod a tárcsásítást kb. 60-ból.

2011. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Neuzer Matrix Tempest a bicó, itt van pár kép:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 19. 13:59
 3/14 anonim ***** válasza:
erre a biciklire a legnagyobb hujeseg lenne tarcsafekeket tenni plane 60ezerert. Gondold meg jol, attol nem leszek kemenyebb mert tarcsafek van rajta, ami tobbet er az egesz biciklinel.
2011. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Inkább vegyél rá egy új fékpofát meg egy új kereket ahogy látom már eléggé elkopott.
2011. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát ahogy az első írta tényleg akörül van. Persze van mechanikus tárcsafék, amiből egy szett megvan lehet 20e Ft-ból vagy kevesebből, viszont nem nagyon ér többet, mint egy jól beállított jó minőségű V-fék.


Én azt ajánlanám, vegyél normális V-féket és hozzá illő fékkarokat. Nekem a biciklimen mondjuk shinamo fékváltókar van és hozzá shinamo acera v-fék (BR-M422 a típusa ha jól emlékszem), ez nekem tökéletesen elég és fog is rendesen. Nem hinném, hogy neked olyan nagy fékerő szükséges, hogy egy ilyen nem tenné meg.

2011. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nos akkor nem újítok, és köszönöm a segítségeteket!:)

Bár a gumikat és fékpofákat tényleg lecserélem

2011. júl. 19. 18:48
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászolónak üzenem:

-"Jó minőségű" V-fék télen/esőben/sárban: egy kalap szar

-"Olcsó" mechanikus tárcsafék télen/esőben/sárban: megállít...


A kérdésre meg a válasz, mert nem beszólogatni jöttem,

Ilyen bringára ne rakj tárcsaféket, jobb vázzal, teleszkópmerevítéssel meg, kapsz 10-100ezres nagyságrendig, ebből én a 20-25ezres kategóriát ajánlom.

Ha van akció akkor párba olcsóbban megkapod. Hidraulikus fék ami jobb mint a mechanikus az kb 60-70ezer felett ahogy írták (annyi a különbség egy átlag kerékpárosnál hogy, kevésbé megerőltető a fékkart húzni, a profibbaknál már az első kerék megcsúszásán látszik a hatás! :) Mechanikus meg bőven jó arra hogy minden körülmények között megállítson.

Ui.: hátra nem mindig kell ugyan erősségű és minőségű fék mivel a legtapasztalatlanabb kerékpárosok is tudják hogy a hátsó kereket még patkó fékkel is meglehet csúsztatni, a fékhatás meg ugye akkor jó ha a kerekek még épp hogy nem csúsztak meg.

2011. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, egész évben biciklivel járok, még nem volt gondom, hogy a fék nem fog...
2011. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nos nem is tudtam hogy milyen típusú tárcsafékek vannak...

Láttam hogy írtad hátra jó a v-fék is, akkor előre ha ajánlasz, milyet?:) Max 20-at szeretnék rá költeni, többet nem. A 60 nekem "kicsit" sok lenne... a bicaj meg 120 volt... Első agyat meg ha kell lecserélem... a fékkarról meg olvastam hogy lehet hogy cserélni kell... [link]

Majdnem ilyen az enyém is.

2011. júl. 19. 21:10
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem sajna volt gondom, a kulcscsontom bánta... nem fogott a fék, nekiszálltam egy kisteherautónak:(
2011. júl. 19. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!