Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kötelező a bukósisak?

Kötelező a bukósisak?

Figyelt kérdés
Nem nagy sebességgel akarok menni, csak ilyen tájnézegetős kiruccanás lenne..
2011. júl. 19. 19:13
 1/6 anonim válasza:
0%
A bukósisak viselete nem attól függ,hogy milyen sebességgel akarsz menni, hanem előírás.
2011. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első hülyeséget ír.


A kerékpáron városon belül nem kötelező a sisak. 40 km/h-val lehet menni


Városon kívűl más a helyzet. Sisak nélkül 40, sisakkal 50 km/h a max. sebesség ami engedélyezett.


Viszont én azt mondom, hogy mindig ajánlott, hogy legyen a fejeden bukó, mert sokat számíthat ha bármi gond adódna, bár ne legyen soha.

2011. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha csak egy falu környékén akarok biciklizni akkor nem kötelező csak ajánlott illetve ha a 40 km/h sebességig.. ugye? (legalábbis én ezt vettem ki)
2011. júl. 19. 20:11
 4/6 anonim válasza:

Mindenféle képen vegyél fel bukót, mert az megmenti az életed, ha olyan helyzet alakul ki amit már nem tudsz kivédeni. Az "amatőr túra kerékpáros" inkább vegyen fel. Az el lehet nézni, ha egy profibb versenyző nem vesz fel, de ő már kitudja védeni azokat a dolgokat amit lehet hogy te nem.

Tapasztalatból mondom engem már ütöttek el edzés közben!!

2011. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


A lényeg az, tök mind1 hol merre mikor stb. bicajozol, 40 km/h-ig nem kell bukó sisak!


Ezt a sebességet csak lakott területen kívül lépheted túl maximum 50-ig, ha van bukód (tehát ha lakott területen közlekedsz és tudod, hogy 40-nél többel tekersz akkor kell).



Viszont alapból meg javasolt. Nem kötelező, de ajánlott mindig viselni, főleg ha lakott területen kívül közlekedik az ember.

2011. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen...:D
2011. júl. 19. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!