Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Teleszkópos és/vagy rugós...

Teleszkópos és/vagy rugós kerékpár, vagy egyik sem?

Figyelt kérdés

Hallottam teleszkópra előnyt is meg hátrányt is, rugóra még egyiket sem, de egy "városi biciklinek", amivel pl. Balaton-körútra megyek, ahhoz előnyös a teleszkóp, vagy nem?


Nem kell döntést hoznom csak kíváncsi vagyok.


2011. aug. 25. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

rugós? az milyen

a balatoni túrára sztem fölösleges mert végig aszfalt vagy nem?

teleszkópnak csak akkor van hátránya ha nagyon olcsó az szinte mindegyik szar és vagy nagyon drága de nem jó

2011. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a rugósnál arra gondoltam, hogy a hátsó kerék felfüggesztése rugós. A balatoni körúton van hosszabb kavicsos rész is, meg néhol kegyetlen módon repedezett az aszfalt, bár mondjuk terepen nem kell menni, az igaz.
2011. aug. 25. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:

akkor simán elég egy első teleszkópos trekking bicikli vagy kross bicikli

aminek van hátsó rugústagja abból csak az a jó ami 300e fölött van (nem mondom h 200e-ért nem lehet jót kapni lehet de 1-2 ) az összetlós kerékpár az keményebb terepre kell/való

ha nem jó az összetlós nem átgondolt a tervezés akkor a hajtáshatékonyság elveszik mert összevissza himbálódzik a hátsója

2011. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyszer azt hallottam, hogy mikor teleszkópossal fékezel, akkor valamennyire előre is dőlsz, és ez hátrány. De mennyire?
2011. aug. 25. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem se érdemes olyat venni ami olcso !(alpha mission,gtx,meg hasonlok ,csak utánzatok) ha rosszul van kialakitva a rugostag akkor elnyeli a tekerési energiát,és elpattog a hátulja ,az olcso szaroknál általába az elsö telo meg se mozdul egyáltalán ha telosat vesz az ember akkor érdemes drágábat venni de hosszabb távra a merev vázas a legjobb.
2011. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!