Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hosszú távú biciklizésnél mi...

Hosszú távú biciklizésnél mi a kisujj- és kézfej-él zsibbadásának ellenszere?

Figyelt kérdés
Balatonkört+120 km-t bicikliztem a napokban. Azóta zsibbad az említett testrész. Létezik speciális, extra hosszú kormányszarv? Mert nekem kicsi van, arra gondoltam, talán az segítene. Kesztyűt nem használok, nem szeretem, az segít?
2011. aug. 31. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig segítene a kesztyű.

Am az szép, táv, országutival, vagy Monti?

2011. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamennyit segít a kesztyű. Nekem alapvetően a koskormány segített, az egyeneskormányos városi biciklimen 150-200 km után már elég csúnyán elzsibbadt a kisujjam (néha több ujjam is).
2011. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam, de sok helyről hallottam, hogy az ergo markolatok nagyon jók ilyen problémákra.

Ilyenek pl:

[link]

Vagy akár szarvval:

[link]

2011. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Az első válaszolónak: monti alapvetően, de "személyre szabva". A harmadik válaszolónak: láttam már ilyet, de megvallom nem gondoltam rá, hogy erre a problémára jó, pedig annyira kézenfekvő! Kipróbálom, köszönöm! Még az olyan kormányszarvra gondoltam, ami egészen hosszú és a végén van egy közel vízszintes, befelé kanyarodó rész. Láttam már ilyet egyszer egy biciklin, de neten nem találtam rá. Valaki tud linket?
2011. aug. 31. 22:34
 5/5 PoK válasza:
Az hogy zsibadt utana a kezed nem csak magatol a kormanytol vagy rajta levo cuccoktol hanem a fogasi modtol is fugg. En is bringaztam egy nagy 120 km-t montival de a hatsomon es a labaimon kivul nem fajt, nem volt semmi elfaradva.
2012. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!