Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lányok! Nektek milyen biciklit...

Lányok! Nektek milyen biciklitek van? Mi a tapasztalatotok ezekről? (részletekért katt)

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy a férfi/női vázas biciklikről mi a véleményetek melyiket használjátok, mivel jártok? Esetleg mtb/verseny/bmx/egyszerű városi vagy valami spec jármű?

Milyen gyakran használjátok, hová jártok vele?


2011. szept. 6. 05:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Elektromos kerékpár :) vagy olyan amin nincs váz hogy könnyű legyen felülni rá, legyen sárvédője, és mindenhova el lehet járni vele.

Boltba, oviba, orvoshoz, bárhova.

2011. szept. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
A női vázas montit nem szeretem,férfi vázassal járok nagy ritkán:) De van mindkettő itthon.(scwimn csepel)a másik olympia.Már 10évnél régebbiek,most volt gumi és üléscsere mindegyiken,bár nem volt velük probléma,csak a biztonság kedvéért:) Nagyon jó szolgálatot tesznek/tettek az évek során!
2011. szept. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
boltba szoktam vele:)
2011. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Jófajta férfivázas montim van.

Ahova csak tudok bringával megyek, tehát mindenre használom. Gyakorlatilag többet használom aszfalton+városban, mint terepen/erdőben.

Talán városba jobb lenne verseny, de azzal ha letérnék néha-néha pár km földútra vagy kövesútra, akkor meghalnék vele... A monti meg mindenen átmegy. Egyesek erre trekking bringát vesznek, de az állítólag sem az erdőben nem tökéletes, se az országúton.

Úgyhogy amíg nem szerzek be én is egy országúti bringát, addig a montit használom aszfaltra való gumival, és ha erdőbe megyek, akkor felteszem a széles montigumit...


Azzal, hogy férfivázas, nincs bajom. Nagyon hamar megszoktam. Ja, és a szoknyahordást sem zárja ki. :-)

2011. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem női vázas biciklijeim vannak. Az ok: az elsőm férfi vázas volt, és egyszer elestem vele... kegyetlenül fájt, ahol megütött a váz, nem is értem, a férfiakat hogy nem zavarja, hogy egy esésnél a legnemesebb testrészük sérül...


Az egyik biciklim egy monti, kb. 10 éves. Ezzel főleg túrázni járok, illetve ez van otthon a szüleimnél, jól fel van szerelve, Pesten féltem.

A pesti bringám egy Csepel Lady, [link] nem ez, de ilyen, a pesti utakra pont jó. Országúti, de mégse néz ki olyan furán.

Előnye még, hogy 8 ezer Ft volt (plusz persze használatba vétel előtt egy nagygenerál), a felszerelésére nem költöttem, tehát ha netán elkötnék, ami Pesten sajnos elég gyakori, akkor sem veszítettem - legalább anyagi értelemben - sokat.

2011. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


08:35

Szerintem is ez a legjobb választás, de van hogy az ember nem tervezi előre a földutat, meg aztán gondolom az sem kellemes ha állandóan cserélgetni kell a kereket, mert akkor vagy állandóan a külsőt cserélni, vagy venni kell 2 új kereket gumikkal, nem beszélve arról hogy egy nő általában nehezebben fog bele egy bicikli szerelésébe. :)


Igen, én is azt gondolom hogy eredetileg a szoknya miatt találták ki a nőivázasat, meg könnyebb felülni rá, de nem feltétlenül zárja ki, főleg ha harisnya is van alatta, vagy hasonló.


08:43

Meglepő, hogy ilyen sok ember használ csepelt, azt hittem a külföldi márkák a divatosak, de ezek szerint a régi csepelek még mindig bírják. :) Igaz az újakból nincs nagy választék, de átlagos utazásra megfelelnek.


Szerintem a férfiak a legnemesebb részükön bukósisakot hordanak, a többi elenyésző. :) Bár valóban nem rossz ötlet beszerezni egy védőfelszerelést, beleértve a lágyékvédőt, de ezek költségesek. Aztán ott van a sípcsontvédő, gerincvédő, amit már inkább csak nagyobb sebességnél vesznek fel, vagy veszélyes tevékenységekhez, mint ügyességi kategória.

2011. szept. 6. 09:05
 7/20 anonim ***** válasza:

8:35 jelentkezik :)

Azért ha nem minden hétvégén megy túrázni az ember, akkor havonta 2-3 gyumicsere belefér, nem olyan nehéz az, főleg ha valaki szeret foglalkozni a bringával. :-)

Eleinte nekem is +2 kerék megvételét javasolták, de drágálltam, meg mégse vagyok autó. :)


A vázat illetően, 8:43-as! Hát mindenképp olyat méret kell (férfinak is nőnek is), ami ha a lábunk közé vesszük a bringát és a talajon állunk két lábbal, akkor nem ér fel odáig... :) Különben tényleg gyilkos és veszélyes a dolog. Bár szerintem nem eséskor.

Amúgy anno féltem én is a férfivázastól, de megszoktam, hogy megálláskor nem leugrok róla, hanem féllábam le, másik átemel... nagyon lassan ment az átszokás, de sikerült :)

2011. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

vettem 8.35ös, még ne lőjön, pozícióját tartsa


Olyan meg végképp nincs hogy egy nő szeressen is foglalkozni a bringával! :D Szerintem nem te szoktad cserélni, itt valami turpisság van. :)

ha már márka, az milyen?

Ott milyenek a bicikliutak? (minőség/mennyiség)


Sajnos nem divat még a bicikliméretválasztás, pedig ez is hasonló a ruhához. Sportváltozatok közt már feltüntetnek méreteket, ahol kb 4-5 adatot kell megadni, és kiszámítják a megfelelő biciklit.

2011. szept. 6. 18:49
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem két férfi vázas országútim és egy férfi vázas monti alkatú, de nagyobb kerekű biciklim van. Amíg nem sózzák az utakat, addig az egyik országútival közlekedem, télen a monti alkatúval, mindenhova (egyetemre, boltba stb.) Hosszú távokon is biciklivel közlekedem, ez ilyen 70-250 km-t jelent egy nap alatt, jellemzően a nyári táborokba megyek így.


A női vázat azért nem szeretem, mert ha leszállok róla pl. egy lámpánál, akkor továbbra is kézzel kell fogni a bringát, hogy el ne dőljön. A férfi váznál megtartja a felső vázcső. Ezen kívül a férfi vázra simán fel lehet tenni 2 kulacstartót, a nőire nem olyan egyszerű, gyakran egyet sem lehet. A férfi váznak a mechanikai tulajdonságai is jobbak, de ez csak hosszabb távokon számít.

2011. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

20:40

Ez szép teljesítmény, nem is gondoltam volna hogy lányok közt is vannak megszállott biciklisek, akik mindenhová azzal mennek télen-nyáron.


A karbantartásuk mennyibe kerül? Spec ruhákat hordasz, vagy hétköznapit? Üléscsere volt, vagy nem kényelmetlen hosszútávon? (nyilván egy férfinak másabb)

2011. szept. 7. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!