Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lányok! Nektek milyen biciklit...

Lányok! Nektek milyen biciklitek van? Mi a tapasztalatotok ezekről? (részletekért katt)

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy a férfi/női vázas biciklikről mi a véleményetek melyiket használjátok, mivel jártok? Esetleg mtb/verseny/bmx/egyszerű városi vagy valami spec jármű?

Milyen gyakran használjátok, hová jártok vele?


2011. szept. 6. 05:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: a biciklizésnek van valamilyen egészségügyi/formábantartási célja nálatok vagy csak szórakozás/közlekedés?
2011. szept. 8. 13:04
 12/20 anonim ***** válasza:

"A karbantartásuk mennyibe kerül?"

A téli bringámnál az az alapelv, hogy abba nem rakok pénzt. Működjön a fék, váltó meg hasonló úri huncutságokra nincs szükség. Ezt önállóan szerelem, és az elfekvő szétkopott alkatrészeket rakom bele, meg pár havonta új fékpofát (800 Ft/pár).

Az őszi-tavaszi iskolába járós és nyári túrázós biciklim még új, 80k volt, de egyelőre nem költöttem rá ezen kívül.

Van egy szép 20-30 éves alkatrészekből épített országútim is, arra viszont vigyázok. Sok karbantartást nem igényel, mert főleg nyáron és nem túl sokat használom.


Összességében szerintem olyan évi 3000 a karbantartás, ha rendesen csinálom, és ha valami újat szeretnék, az ehhez adódik hozzá.


"Spec ruhákat hordasz, vagy hétköznapit?"

Nyáron, ha 20 km-nél messzebbre megyek, akkor elő szoktam venni a biciklis mezemet, ami speciális anyagból van, nem tapad az emberre, mint egy vizes pamutpóló, és vannak a hátán zsebek. Nadrágnak a gimnáziumi tornanadrágomat használom, azt hiszem valami fitnesznadrág akar lenni, mindenesetre egy kicsivel térd alá érő, sztreccs anyagú, pamut tapintású fekete nadrág. Iskolába járásra a Decathlonban vett pólókat használom, ezek is jobbak, mint a sima pamut pólók, a mezhez hasonló anyagból vannak (ezek is ilyen fitnesz-pólók, ha jól sejtem). Ha viszont nem megyek 4-5 km-nél messzebb, akkor semmi speciálisat nem veszek fel.

"Üléscsere volt, vagy nem kényelmetlen hosszútávon? (nyilván egy férfinak másabb)"

Mindhárom biciklim épített, tehát a nyerget én választottam. Régebben volt egy gyári férfi vázas biciklim, de azon is jó volt a nyereg.

"Még egy kérdés: a biciklizésnek van valamilyen egészségügyi/formábantartási célja nálatok vagy csak szórakozás/közlekedés?"

Nekem kell valamennyi mozgás, hogy a nap többi részében koncentrálni tudjak. Első sorban ezért biciklizem. Ezen kívül nekem ez a leggyorsabb módja a közlekedésnek, ami önmagában is elegendő ok lenne. Harmadsorban pedig nem szeretek gyalogolni, és biciklivel egészen közel tudok menni az egyetemi épületek bejáratához.

2011. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akkor ezt ügyesen megoldottad, nekem sok pénzem megy a szelepsapkákra, amit állandóan elhagyok, meg a kerékfoltozgatásra. Legutóbb dupladefektet kaptam, de legalább minden hónapban kapok 1 lyukat. Valószínűleg új belsőt is kell vennem, és nemsoká a racsni is tönkremegy...

Mennyibe kerülnek a biciklis felsők?


Ez szerintem is fontos dolog, hogy az ember gyorsan tud közlekedni vele, szinte bárhová, és megvan a napi mozgás is. Nagyon könnyel eltunyul az ember ha nem mozog minden nap.


A táplálkozásod milyen ételekből áll? Nem szokott kimeríteni több hosszabb utazás egymás utáni napokon?

2011. szept. 8. 21:43
 14/20 anonim ***** válasza:

"Mennyibe kerülnek a biciklis felsők?"

~2000 Ft darabja. Kicsit variálják őket, minden évben más a szabása, régebben volt hosszú ujjú is. Valami ilyesmi pólók, mint ez: [link]


"A táplálkozásod milyen ételekből áll?"

Azt eszem, amit szeretek, semmi speciálisat. Télen mindig van nálam egy kis csoki, ilyen biztonsági tartaléknak (nem kellemes farkaséhesen, esőben, sötétben, átfagyva defektet javítani). Ha 3-4 óránál többet biciklizem egyhuzamban, akkor szoktam csokit enni, kb. óránként egy szeletet, olyan fajtát, amilyet szeretek (meg müzliszeletet, mert az nem olvad szét) és vízzel felére hígított narancslevet inni, mert azt is szeretem (meg valamennyit kísérleteztem is, és mind a sima csapvíznél, mind a hasonlóan hígított almalénél jobban bevált). Bár ha 100 km-t vagy többet biciklizem, néhány napig nem bírok annyit enni, hogy jóllakjam, egyszerűen nem fér. A gyomrom tele van, de még mindig éhes vagyok :)


"Nem szokott kimeríteni több hosszabb utazás egymás utáni napokon?"

Az iskolába járás az első egy-két héten valóban elég kimerítő, utána már nem vészes. Nyáron pedig hosszú egynapos túrákat szoktam tenni, nem megyek két nap egymás után.

2011. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

2000ért nem is drága, ezek ugye poliészter vagy hasonló anyagúak, amik visszafogják az izzadságot is.


A müzli szelet nagyon jó választás, ugyanis a magvak lassan szívódnak fel, és a mézben cukor is van (ha azzal ragasztják össze).

Én nem szoktam enni, de lehet hogy olyanokat kellene vennem, vagy csinálni itthon.

A narancslében pedig sok c vitamin van.

Lehet hogy többnyire nem válogatod meg az ételeket, de mit szoktál enni? Kenyér/rizs/hús és ehhez hasonló dolgok?

Ismerős ez az érzés, amikor tele a has és még éhes az ember. Az szerintem azért van mert még nem szívódott fel a tápanyag. Ilyenkor várni kell fél órát és folytatni az evést, nekem beválik. Ez azért van mert sok tápanyagot égetsz és a gyomrod nem tud befogadni annyit, amennyire szüksége van.


Kb milyen messze van az iskola? Az sem mindegy milyen terep.

Mennyi időbe kerül 250kmt letekerni? Gondolom ez egy nap, nem feltétlenül egyhuzamban 8 órán át tekersz.

2011. szept. 10. 09:01
 16/20 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy többnyire nem válogatod meg az ételeket, de mit szoktál enni?"

A legjobban a csokis müzlit szeretem (azt a müzlit, amiben rendes lapított zabpehely van, meg csokidarabok és hasonlók, az extrudált verziót kevésbé kedvelem). Úgyhogy reggel meg este általában azt eszem. Aztán ha van itthon és van kedvem, akkor e mellé szoktam enni pl. sonkás, sajtos, lekváros vagy hasonló kenyeret. Ebédre vagy az egyetemi büfében kapható szendvicseket szoktam enni, vagy elmegyek az egyetemi menzára, ahol lehet meleget enni.


"Ismerős ez az érzés, amikor tele a has és még éhes az ember. Az szerintem azért van mert még nem szívódott fel a tápanyag."

Igen, szerintem is igazad van, ez lehet az oka.


"Kb milyen messze van az iskola? Az sem mindegy milyen terep."

Az egyetem legközelebbi épülete ~10 km, a legtávolabbi ~12. A terep nagyjából sík, vannak kisebb puklik, és át kell mennem valamelyik Duna-hídon is.


"Mennyi időbe kerül 250kmt letekerni? "

Körülbelül 14 óra volt, de volt benne egy hegy, és így ~800 méternyi szintemelkedés. Majdnem egyhuzamban mentem, egy fél órára kellett megállnom egy vihar miatt. Eleinte nem nagyon álltam meg, csak ha a kulacsomat kellett megtölteni, meg néhány óránként a szüleimnek életjelet adni. A vége felé az egyik emelkedő előtt viszont elfogyott a cérna, akkor bedobtam a bringát a bokorba és soron kívül üldögéltem egy kicsit az árokparton.

2011. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a táplálkozásod különösebben nem élezed ki, egyszerűen rendszeres táplálkozol.


14 óra majdnem folyamatos tekerés az szép teljesítmény egy lánytól. Igaz ennyi idő után én is bedobtam volna a biciklit a bokorba :) Néhány alkalomra elmegy, de utána szerintem legalább 10 órát aludtál.


Vannak hasonló ismerőseid akikkel együtt tekersz/túrázol? Hogy bírják az iramod? Mióta biciklizel (ennyit?) Gondolom eleinte neked sem volt könnyű. Kivéve ha mást sportoltál.

2011. szept. 12. 18:07
 18/20 anonim ***** válasza:

"Vannak hasonló ismerőseid akikkel együtt tekersz/túrázol? Hogy bírják az iramod? Mióta biciklizel (ennyit?)"

A volt barátommal kezdtünk el hosszabbakat biciklizni, nagyjából két és fél éve. Először mentünk 100 km-t, de nem fáradtunk el igazán, úgyhogy hosszabbakat is bevállaltunk. Általában volt valami cél, pl. hogy menjünk el a Velencei-tóra meg vissza, ez határozta meg a távot. Mostanában általában egyedül megyek, de szinte mindig közlekedés jelleggel (pl. táborba, nagymamához). Szoktam hívni másokat is, és mindig mondom azt is, hogy a tempó a résztvevők igényeihez igazodik, de túlságosan elterjedt a nézet, miszerint egy száguldozó állat vagyok, úgyhogy senki nem mer velem jönni. Pedig tényleg tudok én is alkalmazkodni. Dolgozom az ügyön, hogy jöjjön velem valaki :)


"Gondolom eleinte neked sem volt könnyű. Kivéve ha mást sportoltál."

Gimnazista koromban kezdtem, úgy, hogy biciklivel jártam iskolába. Ez eleinte nagyon fárasztó volt, mikor hazaértem, egész délután az ágyon heverve bámultam a plafont, aztán este elmentem zuhanyozni és aludtam reggelig. Így ment talán egy hónapig, utána már nem voltam ennyire fáradt. Aztán a tanév végén kezdtünk túrázni. Ennyi felkészülés bőven elég volt, semmi gondot nem okoztak a 100+ km-es távok.


Amúgy valószínűleg az is segít, hogy eléggé kitartó vagyok. Vagy talán inkább csak nagyképű és makacs, és az általános iskolai szadista tesitanárom "csinált" ebből kitartást: a nagyképűségem miatt soha nem álltam ki pl. a futásból, a makacsságom miatt pedig soha nem adtam le a nagyképűségemből. Végigfutottam a távot, csakazértis. Így a tesiórákon volt alkalmam a kitartást gyakorolni :) (Bár ettől még szerintem egy tesitanárnak nem szabadna ilyen szadistának lenni, túlságosan nagy a veszélye, hogy sok gyerek megutál minden sportot.)

2011. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A tesitanárok általában szadisták, nekem ez a véleményem. Néha tábornoknak képzelik magukat és élvezkednek a kis hatalmukon.


Hétvégente szoktam menni kisebb távolságokra (50-100 között), van hogy egyedül vagy társasággal, hétköznap meg én is mindenhová azzal megyek, (20-50) mégis fáradtnak érzem magam néha. Az alvásom szerintem kielégítő, a táplálkozásom lehet hogy nem. Nagyon remélem hogy idővel nekem is elmúlik. Mostanában szőlőcukorral és egyéb édességekkel próbálkozok, ami úgy látszik, működik, de még ez is kevés.

Felajánlanám a társaságom kisebb túrákra, de nem ismerjük egymást, én meg nem is vagyok nyitott ember.

2011. szept. 12. 20:49
 20/20 anonim ***** válasza:

"A tesitanárok általában szadisták, nekem ez a véleményem. Néha tábornoknak képzelik magukat és élvezkednek a kis hatalmukon."

Azért nem mind. Nekem nem csak szadista volt, hanem olyan is, aki alig foglalkozott velünk. Eleinte még tartott rendes órát, aztán később már mindig játszottunk - ami annyira nem rossz, de pl. megtaníthatott volna még egy pár játékot, vagy rendesen szekrényt ugrani meg kötélre mászni. De egy olyan tanár is volt a suliban, aki meg egy csomószor együtt sportolt az osztállyal. Beállt futni, focizni, meg ilyenek. Sajnos ritka az ilyen, pedig ez szerintem nagyon lelkesítő tud lenni. Neked milyen tanárod volt?


"[...] mégis fáradtnak érzem magam néha."

Néha én is. Bár ez általában valami egyéb eseményhez kötődik (pl. zh, hosszú nap, kiszh, vagy akár egy különösen izgalmas előadás). Mióta biciklizel rendszeresen? Amúgy azt gondolom, hogy étkezés terén még nekem is lenne hova fejlődnöm, és valószínűleg érezném is a pozitív hatását. A rendszerességgel is vannak problémák (főleg az órarendem egyenetlensége miatt), meg a mennyiség és a minőség is változó (gimnazista koromban nem tűnt fel, hogy mekkora áldás a minden napi meleg ebéd, még ha rossz minőségű is. Most már hiányzik.)


"Felajánlanám a társaságom kisebb túrákra, de nem ismerjük egymást, én meg nem is vagyok nyitott ember."

Pedig lehetne próbálkozni, hátha. Én se vagyok valami nyitott (legalábbis élőben nem :-)), de ennek nem kell örökké így maradnia. Mondjuk nekem most januárig nem igazán lesz időm túrázni, még hétvégén sem. Az első heti előzetes alapján nagyon sűrűnek tűnik a félév.

2011. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!