Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vihetem szervízbe? Vagy...

Vihetem szervízbe? Vagy otthon is lehet neki esetleg valamit csinálni? (racsni probléma)

Figyelt kérdés
Menetes racsninak a legalsó "fogaskereke" tegnap úgy döntött hogy "megadja" magát. Hajtottam volna, reccsent egyet, megszaladt az egész hajtókar (sikeresen borultam egy szépet majdnem) és azóta azon a legalsó fogaskerék kiforog a lánc alatt, tehát nincs hajtás hanem csak a lánckerék forog a lánc alatt ha tekerni akarom, és így ugye szalajt meg kattog. Viszont a többi fogas kolléga hibátlanul működik, de én pont a legalsót szoktam használni. Lehet ennek valamit itthon csinálni, vagy szerviz? Ha esetleg le kell szedni akkor biztos szerviz mert nincs menetes racsni leszedőm. :D
2011. szept. 24. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a legkisebb lánckerék külön forog a többitől (így értettem a leírásból), akkor nem sok remény van rá hogy otthon megoldódik a probléma.

Már rég láttam menetes racsnit szétszedve, de úgy emlékszek, hogy az alsó lánckerék menetes, tehát valószínűleg megugrott a menet, amit nem lehet javítani.

Ha a lánckerék egybe forog a többivel és a lánc ugrik a lánckeréken, akkor megnyúlt a lánc és mivel ezt a fogaskereket használod többet elkoptak a fogak, nekem ezt egy lánccsere megoldotta, de lehet hogy már az új lánccal is ugrana.

De inkább az első lesz az, hogy megugrott a menet és akkor csak fogaskerékcsere oldja meg a problémát.

2011. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha racsnit cserélsz ajánlott láncot is cserélni, így jóval hosszabb életű lesz.
2011. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az szuppppper jó lesz.. :DD 1hónapos racsni :DD Láncot nem cserélek mert az is új.
2011. szept. 24. 11:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy megszakadt a másodikon is most a menet, szóval már az sem jó. :DDD Nem tudom milyet tettek ezek rá, műanyagot? XD
2011. szept. 24. 12:08
 5/7 A kérdező kommentje:

Update: Szét esett az egész. :DD

Amúgy a legalsó fogaskerék valóban menetes, viszont ha szerencsém van nem a menet ment szét, mert ahogy láttam szét van repedve a fogaskerék.

2011. szept. 24. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:
ha leszeded a fogaskoszorut akkor alatta vannak kis csapágygolyok lehet ,hogy azal is baj van multkor nekem legalábis ezért szalajtott a pedál
2011. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott, vagyis az a része ami okozta a hibát. Mivel a legkisebb lánckerék menetes, ezért az tartja az összes többi lánckereket is. Hála az égnek nem a menet szakadt meg, hanem csak a kicsi lánckerék tört el "X" irányban. (kis koordináta rendszer :D) és ezért nem tud felmászni a menetre. Szerencsém van, mert lehet külön kapni. =))
2011. szept. 25. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!