Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jó ha 1-esben tekerve készülök...

Jó ha 1-esben tekerve készülök a versenyre?

Figyelt kérdés
Október 3. lesz a Fut a suli, és szeretnék rá készülni! Nekem az jutott eszembe, hogy a biciklivel 1-esben kigyorsulok vagy 20-30km/h és úgy tekerek! Ez így jó lenne szerintetek?
2011. szept. 26. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Futóversenyre miért bringázással akarsz készülni?
2011. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó. Egyrészt, mert 1-esben nem fogsz 20-30 km/h-val menni, mert ahhoz hihetetlenül gyorsan kéne tekerned, másrészt pedig nem fejleszt hatékonyan izmot. Én inkább akkor már a futást ajánlanám, hegyen felfele, vagy egy olyan háztömb körül, aminek van egy része, ami felfele megy. Vagy ha bicajjal szeretnéd, akkor inkább azt ajánlom, hogy hegynek felfele (Hármashatárhegyre pl.), minél nagyobb sebességben, persze ha nem bírod, akk visszaválthatsz. És látom, egy heted van rá :D kétlem, hogy egy hét alatt bármit is elérnél izomlázon kívül :D Ez legalább 1 hónapnyi edzés, ha azt akarod, hogy számítson valamit is. De azért sok sikert :D október elsején már ne csinálj semmi ilyesmit, mert csak azt éred el vele, hogy a versenyen rosszabb lesz a teljesítményed (saját tapasztalat).
2011. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1 -es az a pörgös átétel ezt emelkedön használják ezen a fokozaton még lejtön se lehet elérni a 30 -at menj hegynek vagy sík uton és használd az also átételeket hátul de egy hét alatt bisztos nem leszel erösebb ahoz sok idö kell,hogy látszodjon valami izom is rajtad.
2011. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira fogsz tudni felkészülni bringázással egy futóversenyre, mintha kártyáznál ahhoz, hogy megtanulj tortát sütni...
2011. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz :D (2. vagyok) Egyik barátom cooperen 3380 m-t futott, mert nagyon komolyan bicajozik (MTB, XCM)
2011. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
annyi hogy meglesz a fizikumod, ha mondjuk 1-2 évig folyamatosan csinálod, de ha most futsz 1 perc alatt 200méter akkor nem fogsz két hét bicajozástól futni 1 perc alatt 500at
2011. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz, ez hosszú távon mutatkozik csak meg... Ő 3 éve maratonozik versenyszerűen.
2011. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem ha valaki gyors akar lenni az tűzzön ki egy célt (pl.: 5 km), majd próbálja ezt a távot minél rövidebb idő alatt megtenni. Ha már tényleg nem lehet faragni az időn, akkor 2 db fél vagy 1 kilós súly és azzal megtenni ezt. biztosan gyorsabb leszel és kitartóbb, ha majd ezt súly nélkül teszed meg.
2011. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
14.d lettem a versenyen a kb 25-ből! Tavaly is 14. voltam!
2011. okt. 20. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak mondom, hogy az a 1kg súly szinte semmi. Én salakpályán edzettel az MTBvel és a 300 méteres pályán 19.6s időt mentem. Aztán rápakoltunk 10kg-t és úgy 19.9s időm lett. Felesleges plusz súly, lehet, hogy hosszabb távon megéri ezt kipróbálni, pl. 10km. Nekem 300méteres pályán 10 kör alatt nem sokat tett. Sőt, a 9. körben a plusz súllyal gyorsabb is voltam, 18.6t mentem. Igaz a tüdőmet majd kiköptem két hét kihagyás után :)
2011. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!