Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB-re lehet felszerelni...

MTB-re lehet felszerelni országúti hajtóművet, hogy gyorsabb legyen?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat.
2011. okt. 15. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Most pontosan mire gondolsz? Az egész hajtást le akarod cserélni, fogasokkal, stb. együtt? Ha igen, akkor nem ajánlom, csak akkor, ha outi gumikat veszel hozzá.


De MTB akkor is MTB, nem Outi. Egy MTB vaskos váz, nem illik a virsli gumikhoz.

2011. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a hajtást meg lehet buherálni, de nem lesz olyan gyors, mint az outi, mert az MTB vázra nem lehet nagy, de vékony kerekeket feltenni. szal nem is lehet kihajtani nagyon.
2011. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet nagyobb áttételt összerakni, de a montik többségén 42/11 van, amit már úgy sem lehet kitekerni. Lejtőre kipróbálram... 65ig mentem vele, annál több nem hiszem hogy szükséges
2011. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
elöl a legtöbb montin 42-es a legnagyobb tányér, ha veszel rá egy olcsóbb trekking hajtóművet, amin 48-as a legnagyobb, már előrébb vagy (csak nagytányért azért necces, mert a 32-esről kétlem, hogy felteszi valamelyik átdobó is 48-ra a láncot), hátulra is tehetsz outis fogsort, én is lecseréltem a régit 11-28-as sorra (asszem 11 fogú keréknél kisebb nem is létezik kazettás agyra). Habár én csak hátulra tettem outis sort, érezhető volt a változás. Még amit lépnék, hogy 1.5-ös slick gumikat raknék a montira. Az tény, hogy nem fogsz olyan sebesen menni, mint outival tudnál, de azért nagyságrendekkel gyorsabban tudsz majd haladni.
2011. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még egy kérdésem lenne:a 26x1,9 gumi helyett fel lehet szerelni a 26x1,5 -ös köpenyt?
2011. okt. 16. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy barátom lecserélte országúti hajtóműre a montisat és meg van vele elégedve!
2011. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem van 1.0-as slick külsőm is. Ahhoz már megfelelő belső kell. De az 1.5-höz általában befér a nagyobb is.

Viszont éppen a kerék kerületén veszítesz! Számolj utána és lehet, hogy jobban jársz hagysz mindent úgy ahogy van. 44-11 a legnagyobb áttételem. Ezzel síkon még lehet menni outisokkal. De versenyen, ahol én 76-tal tudok csak menni lefelé, ők bőven 80 feletti tempót mennek.

Mérd/számold meg a pedálfordulatodat. Ha a 42/11-et sem tudod hosszabb ideig kitekerni 90 fordulat felett, akkor ne cserélj!

2011. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!