Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vidékről hogyan lehet bemenni...

Vidékről hogyan lehet bemenni Pestre biciklivel?

Figyelt kérdés

Pl. az autópályán hol mennek a biciklisek? Vagy van külön út az autópályák mellett? Hallottam már olyat, hogy Miskolcról mennek pl. a Balatonra (persze biciklivel).

U.i.: Ha már voltál(voltatok) messze biciklivel, megírhatjátok hogyan ment. :)


2011. okt. 26. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
autópályára csak az hajthat fel aki 60km/h-nl nagyobb sebességre képes, és jogszabály is megengedi neki. tehát a bicaj nem
2011. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Autópályán és néhány főúton nem mehetsz biciklivel. Minden más úton kerekezhetsz.
2011. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a gyors válaszokat, de még írhattok nyugodtan:)
2011. okt. 26. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerek minden irányt, de sokfelé jártam már. Legális ki- és bevezető kerékpáros útvonalak:

* 1-es út: úgy rémlik, legális, ahol nem, ott ott a 100-as alternatívának.

* 2-es út: bringagyász van nagyrészt, talán Dunakeszinél van egy kb. 1 km-es szakasz, ahol nem találtam legális útvonalat még. Egyébként Vácig OK, utána a 12-es utat Nagymarosig ismerem.

* 3-as út: majdnem Gyöngyösig legális. Gyöngyös és az M3 között nem, Atkár felé kell kerülni.

* 51-es út: Csepelen keresztül ki kell menni Szigethalom felé, ott van egy híd. Onnét dél felé Dunaföldvár magasságáig lehet menni.

* 6-os út: majdnem végig illegális, de Szekszárdig nagyon kicsi a forgalom és nagyon jó az útminőség. Esetleg Lórévig lehet a Csepel-szigeten menni, ott átkompolni és a 6x utakon folytatni (azok nagyrészt legálisak).

* 7-es út: elvileg végig van legális megoldás, de bizonyos időszakokban nagy a forgalom.

* 10-es út: majdnem biztos, hogy a nagyja legális

* 11-es út: van mellette bringaizé, az úton tilos


Erre voltál kíváncsi?

2011. okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hol találtad, hogy melyik út legális? amúgy köszi
2011. okt. 27. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Jártam rajtuk, és megnéztem a táblát :) .


A Kresz szerint az országutakon szabad kerékpározni, kivéve, ha ki van táblázva, hogy tilos (a kerékpározást a kerek, piros szegélyű, kerékpárt ábrázoló táblák tiltják). Ha van kerékpárút az úttal párhuzamosan, akkor azt kötelező használni, az úton nem szabad menni.


Autópályán, autóúton nem szabad kerékpározni. Ezeket az utakat nagy, téglalap alakú, kék hátterű, autót ábrázoló táblával jelölik. (Sokan a sima országutat is autóútnak nevezik, de a Kresz szerint nem számít annak.)


Ha ezeket eddig nem tudtad, akkor szerintem nézd át legalább a Kresz kerékpárosokra vonatkozó részét:

[link]

2011. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha mindegy, hogy merről, akkor Szentendre felől elég könnyű bejutni.
2011. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, de Szentendrét jobb elkerülni és bringaút sem az igazi.


[link]

2011. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. okt. 28. 18:42
 10/10 anonim ***** válasza:
az tény, hogy az út pocsék.. viszont most nyertek az EU-tól pénz az eurovelo 6 szakaszának rendbetételére, mert az ugye az EV6 egy szakasza. Gyakran látni arra szentségelő osztrák, stb. turistákat, ahogy tolják a 30 kilós bringájukat a kátyúk között :(
2011. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!