Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek csak drága bicikli...

Szerintetek csak drága biciklivel érdemes túrázni? Mit gondoltok, arról ha munkába kerékpárral járnék be?

Figyelt kérdés

Csak hobbi szinten kerékpározok, szórakozásból szoktam 40-50 km-t letekerni, versenyezni nem akarok, de szívesen körbetekerném az ország néhány pontját, természetesen normális tempóban és több napot rászánva (mondjuk 1-2 hét). Viszont nincs pénzem 50-60 ezer forintos biciklire, max. 30 ezret tudok rááldozni, ha a mostani kerékpárom már nem bírja a terhelést. Ilyen céllal megfelel egy nem drága kerékpár is?

A másik kérdésem meg az lenne, hogy szerintetek nagy hülyeség, ha vonattal járnék be a munkahelyemre, és vinném magammal a kerékpárt? Így nem kellene állandóan a helyi buszokra várni, és mindennap mozognék is. Ezt meg lehet oldani valahogy? Külön kell bérletet venni a kerékpárnak is? :D


2011. júl. 25. 06:57
 1/9 anonim válasza:
Tökéletesen megteszi egy olcsó de jól karbantartott bringa túrázásra.A drágább bringáknál ha véletlen egy alkatrész tönkremegy nemfogsz tallálni a helyi vas műszaki boltban is,ép ahol jársz.
2011. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Vegyél egy használt túrabicót, 30ezerből már kapsz elég jót. MTB-al, vagy verseny keróval csak kinlódás túrázni.
2011. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
www.bringapiac.hu 20-30eft-ért már kapsz jó túrabringákat.
2011. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Loach ***** válasza:

A biciklinek is kell külön jegy (gondolom van bérlet is) a vonaton, és szerintem temek ötlet, sokkal függetlenebb lehetsz ezáltal. Ha nincs kerékpárszállító a szerelvényen, akkor az utolsó kocsi végébe kell rakni a biciklit.

Most milyen biciklivel rendelkezel? Adott esetben lehet jobban jársz, ha azt újítod fel.

Ha másikat akarsz helyette, akkor szerintem is a használt gépekkel jársz a legjobban.

Egyébként túrázni montival is simán lehet, merthogy arra is lehet rakatni vékonyabb külsőt.

Használtnak itt van pl. ez:

[link] ->kb.165-170cm magasságú biciklisnek ajánlott

[link]

->ez kb 180cm magassághoz


én most ezeket találtam, amit érdemes lenne megnézni, de csak negyed órát szántam rá, kis keresgéléssel találsz még szép számmal jó bicikliket.

2011. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Vegyél egy használt túrabicót, 30ezerből már kapsz elég jót. MTB-al, vagy verseny keróval csak kinlódás túrázni."


Akkor próbálj meg egy országutival terepen menni vagy hegyekben.


Hogy ne legyen off: Igen, lehet egy olcsó biciklivel is túrázni, ha jól karban van tartva és viszonylag normális alkatrészek vannak rajta.

2011. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha montival akarsz túrázni, akkor ugye kell rá csomagtarto, meg túratáska. A sarkad pedig minden tekerésnél belefog érni a táskába, mert a váz geometriája nem erre van kialakítva.
2011. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Loach ***** válasza:

"a váz geometriája nem erre van kialakítva"

ez sem igaz...Vannak a versenyzésre fejlesztett illetve optimalizált vázak, amiknél valóban így van, mert kompakt az építésük, és vannak a sima montik, amelyek olyan geometriával rendelkeznek, hoyg arra simán lehet csomagtartót és táskát rakni -> lásd pl. a KTM Country Sport-ot de még lehetne sorolni bőven

2011. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A táskát lehet előrébb meg hátrébb rakni a csomagtartón, megoldható, hogy ne érjen bele.


Egyébként sokkal kevesebb múlik a bicikli minőségén, mint ahogy azt sokan hinnék. Azzal van szívás csak, ha állandóan elromlik rajta valami (lecsúszós nyeregcső, beállíthatatlan váltó, gyenge fék stb.), vagy nagyon gyenge a külső és könnyen defektes lesz. A bicikli súlya is inkább csak akkor számít, ha lépcsőn cipeled, egyébként általában olcsóbb a te testtömegedet csökkenteni, mint a bringáét.

2011. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát én is hasnlóba járok és persze olcsóbiciklivel is lehet,de valószinűleg egy kétt beállitási problem lesz vele.

A dolgozossal csak anyit mondanék hogy nem ciki hanem kampány is: [link]

2011. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!