Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen izomlazítót használjak...

Milyen izomlazítót használjak napi 60-70 km kerékpározás után?

Figyelt kérdés
Ha belekezdek egy-egy ilyen hosszabb edzés etapba, akkor az elején iszonyatos izomlázam van, leginkább a lábaimban. Valahol azt hallottam, hogy a profi bicajosok minden edzésük végén izomlazító krémmel kenik be a lábukat, és azzal el is múlik az izomláz. Tudtok ajánlani valamit? Előre is köszi.
2011. nov. 3. 19:27
 1/4 Geri1985 ***** válasza:
Üdv! Én ugyan nem kerékpározok, hanem Muay-thait űzöm jó ideje és van olyan, hogy Muay-thai boxing olaj. A legtöbb sportszer boltban lehet kapni ahol vásárolhatő küzdősport-felszerelés. Minden sportolónak tökéletes és nagyon erős. Nekem edzések után becsomósodik a combom a kapott rúgásoktól, jól bemasszírozom másnapra semmi bajom sincs. Erős kámfortartalmú, szóval hatásos és természetes hatóanyagú.
2011. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen gyakorisággal és mennyit szoktál tekerni?

Most kell kezdeni az alapozást. Kezdjél 1 órás sík edzésekkel és tavaszra vidd fel 3-4 órára (életkorodtól, versenytávtól függően).

Az első és az utolsó 15 perc laza pörgetés legyen. Tavaszig kerüld az anaerob zónát.

Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de a problémádat megoldja...

2011. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lehet hogy profánnak tűnik, de masszázs, melegvizes fürdő. ha jól tudom az izomláz kémiai folyamatát lehet befolyásolni táplálkozással és légzéstechnikával is. természetesen előtte és utána nyújtás (a jól nyújtott, lazított izmok gyorsabban javulnak, erősödnek).

és sajnos sok alvásra is lesz szükséged, ami időigényes.


egy időben használtam valami gélt is, amit az orvos írt fel, de nem volt sok haszna. valójában az is sokat számít, ha közeli izmokat erősítesz. pl 1 izom jobban lázasodik ha túl nagy terhelést kap, mert a körülötte lévő izmok helyett is ő dolgozik. lehet hogy hülyeséget mondok, de fociedzésekhez hasonló bemelegítés talán jól jön, ahol oldalsóbb izomrostokat is megmozgatnak.


egyébként a muay thai válasz elég meggyőzőnek hangzik, mert nem tudok elképzelni durvább helyzetet annál, és ha ott működik, mindenhol.

2011. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két kenőcsöt javaslok:

Flexagil és Voltaren


A másik egy tanács: bemelegítés és a végén nyújtás!

2011. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!