Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jó a Fixi kerékpár?

Jó a Fixi kerékpár?

Figyelt kérdés

Szevasztok!


Két kérdésem lenne:


-Van-e tárcsafékes Fixi bringa (az a jó kis minimal bringa), és ha tudsz pontos típust akkor kérnék egy linket.


-Egyáltalán jó a Fixi kerékpár? Nem rossz, hogy nincs váltó és pl Budán is teljesít?

(Jó nem a nagyon durva emelkedőkre gondolok, hanem ami átlagos, mint amilyen például a Papp László sportaréna környékén van?)


Amúgy Pesten lakom és nemigazán használnám Budán, de azért Pesten is vannak olyan emelkedők ahol feljebb váltok.


Nekem mániám hogy tárcsafékes kerékpárt vegyek, de lehet hogy ez hülyeség és nincsen rá szükségem. Úgyhogy végül-is ha van kedvenc vagy olyan fixi canga amivel megvagy elégedve, akkor szeretném elérni a nevét (vagy egy linket).


Meg igazából nekem eddig mtb-m volt, úgyhogy minden fixi-s tanácsot elfogadok!


Szép napot mindenkinek és köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 6. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. kérdésre a válasz: Ha valaminek merev villája van felejtsd el a tárcsaféket. Ha olyat láttál akkor az cyclocross bringa volt.


2. kérdésre a válasz: A Fixi városba való, szóval igen, jól teljesít városban.

2011. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kieg.: A fixire nem szokás féket rakni.
2011. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A fixiken nincs fék általában, bár van aki használ első féket a biztonság kedvéért. Pesten nincs olyan domb amit nem tudsz megmászni fixivel. Budán már gondban vagy, de az sem lehetetlen váltó nélkül. Ha akarsz rá féket akkor össze lehet hozni egyet tárcsafékkel első féknek. De ha nem sokat vagy Budán akkor felesleges a fék mert csak szerelgetni kell meg állítgatni. Nekem két fixim is van, de mind a kettőt én raktam össze, nem vettem boltba kompletten mert úgy k drága.
2011. nov. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az életösztönöm erősebb annál , hogy egy fixire ráüljek .

Extrémsport kategória .

2011. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 z o l i ***** válasza:
100%

A fixi jó... annak aki tudja kezelni. A fixik pályakerékpárok (ovál pályán körőznek), forgalomban használni némi előképzettséget igényel. Mivel nagy divat lett, boldog-boldogtalan ilyet akar; s aztán ritkán leli benne örömét. Ha eddig mtb-vel közlekedtél nagy váltás lenne egy fixi. Már eleve ha csak egy outi-ra nyergelnél át szokatlan lenne.

Kezd egysebességessel (single speed; SS), lehet mtb vázas, s akkor a tárcsafékes opció is könnyebben megvalósítható - egyébként az első válaszolónak mondanám, hogy vannak 28"-as merev villás tárcsás gépek (Trek, GT). Vagy egy régi outit alakíts át SS-re. Ki kell tapasztalnod, hogy milyen áttétel az ideális számodra (pörgetősebb, vagy az izmosabb). Fontos, mivel a fixit folyton hajtanod kell majd, ha nem akarsz megállni. A helyedben mindenképp előbb kipróbálnám, hogy mennyire tudod kezelni a fixit, s ha úgy érzed hogy menni fog, akkor legalább egy fél évet SS-en tölts el, aztán nyergelj át fixire. (Zárójelben megjegyzem, a KRESZ előírása szerint 2 egymástól függetlenül üzemeltethető fékkel kell ellátni a kerékpárt, ennek hiányában - akárcsak a lámpa, küllőprizma és csengő - megbüntethet a rendőr.)

Hely szűke miatt ennyi... de bármi konkrétumra szívesen válaszolok

2011. nov. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZI A VÁLASZOTOKAT FŐLEG UTOLSÓ! (meg sem fordult a fejemben hogy levenném bármelyik féket is...)
2011. nov. 9. 18:21
 7/11 anonim válasza:
95%

lehet hogy neked már nem segít a válaszom, de másnak még jól jöhet


szerintem bátran vegyél egyet, nagyon jól használható és ha bírod a terhelést akkor nem lesz gondod vele --- megbízható canga, szinte semmi nincs ami elromolhatna rajta

én 4 évig nyomtam vele és ez idő alatt a gumicserén kívül más bajom nem volt vele (itt megjegyzem ha blokkolod a kereket akkor a gumicserét nagyon gyakran el kell végezned) .. de a fenébe is, cseszettül megéri az élvezet végett


2011-11-09 07:02 Zoli


a fixi esetében nem szükséges a 2 egymástól független fék felszerelése

első féket kötelező tenni, azonban nem kell hátra semmit sem tenned

senki nem köt beléd, mert a fixinél ugyanazt a fékhatást lehet produkálni mint a kontrafék esetében

blokkolod a pedálokat és ezzel blokkolod a hátsó kereket is ...

viszont város közt (Bp-re gondolok) nincs az a rendőr aki megpróbál elkapni ha nem állsz meg neki...tudja hogy autóval vagy gyalog esélye nincs neki

egy fixis ha jól tudja használni a gépét akkor simán leráz a forgalomban bárkit és bármit


persze van néhány kolléga akivel megpróbáljuk féken tartani a bicajosokat (köztük a fixiseket is) de kevesen vagyunk így nem nagyon kell tartani hogy összefutunk


Üdv.: egy bicajos rendőr

2013. márc. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 z o l i ***** válasza:
100%

zozo007

Igazad van, de a zárójelben tett utalás a kerékpárokra általánosságban tett - jogszabályi - meghatározás. Azaz a két egymástól függetlenül üzemeltethető fék nem zárja ki a fixi örök hajtása általi hátsó "féktelenséget", lévén megfeleltethető a kontra-agy fékezési elvének. Ergo a fixi esetén a 2 egymástól függetlenül üzemeltethető fék egyik (hátsó) fele eleve adott, és azt csak egy elsővel kell kiegészíteni ha abszolút legálba akarjuk rakni.

2013. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
A világon semmire nem jó! Volt egy film amiben ilyennel tekert a futár srác és azóta minden retardált azt gondolja,hogy ez menő...
2013. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
6 éves koromban volt "fixi'-m, akkor még örökhajtósnak hívtuk:)))
2013. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!