Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen edzésmóddal lehetne a...

Milyen edzésmóddal lehetne a sík terepen való átlagsebességet feljebbtornázni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Így minden infó nélkül szerintem először inkább arra koncentrálj, hogy minél nagyobb távolságot (persze ésszerű keretek között) meg tudj tenni stabilan, folyamatosan, hogy szerezz egy kis kondíciót, állóképességet. Én csak utána növelném a sebességet fokozatosan, miután érzem, hogy magabiztos vagyok a teljesítményemmel. Kell hozzá útvonalterv is, például ahol nem akadályoz a forgalom.
2011. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

már egy ideje versenyszerűen kerékpározom(bár az elején csak hobbi volt)

Úgy gondolom, hogy egy bizonyos edzettségi szintem már van, de a tempómmal nem vagyok megelégedve.

2011. dec. 13. 17:08
 3/9 z o l i ***** válasza:

Állóképesség növelésével egyrészt. Fix áttételes síkmenet (jó sok). Ha van, edzőtárssal (az ideális 3-4 fő) "lánctalpazni".

De a lényeg, hogy intenzívebben tekerni az anaerob tartományba egyenletes sebességgel(max pulzus 85-90%-a).


Bikemag.hu-n ment egy "edző válaszol" cikk sorozat, abban érdemes mazsolázni. [link]

2011. dec. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az oldalt és a tanácsot is!
2011. dec. 14. 15:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Éhes vad álattal...
2011. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 -Fremen- ***** válasza:

Tekerj sokat gyorsan sík terepen.


Állóképesség javítása pl átlagsebesség emelésével ugyanazon a pályán. Több étkezés/energiabevitel. Lényegében ennyi. Több pihenés is, ha igényled.


Egyesek szerint jó az edzőtárs, szerintem csak akkor ha nem hátráltat, és nem jobb sokkal nálad.

Járj mindenhova bringával, és 10 perccel később indulj el, mint kéne. :)

2011. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 viktor123456 válasza:
hát ha autóra gondolsz, a driftelés nem lesz jó. :D
2011. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ha a kerékpározás részhez írtam, akkor mindenki számára egyértelmű, hogy nem autóra gondolok :)
2011. dec. 18. 11:49
 9/9 -Fremen- ***** válasza:
Mekkora távról lenne szó egyáltalán? Nyilván minél hosszabb, annál nehezebb tartani a magasabb átlagsebességet. Szerintem legyen 1 bevett útvonalad, és idővel mérd magad, nézd a sebességet, és időnként tűzz ki új célokat. Pl ha 50nel tekersz, akkor holnap 51el fogod végigtekerni, jövő héten 52...
2011. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!