Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék elkezdeni bmx-ezni!...

Szeretnék elkezdeni bmx-ezni! 16 évesen már késő? Általánosságban mi a jó magasság hozzá? Melyik a jó márka?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 22:22
 1/3 -Fremen- ***** válasza:

Soha sem késő, mindegy milyen magas vagy, és nem márkától függ a jóság.


Ha nagyon alacsony vagy, akkor is csak nehezebb kezelni, de nem gyerekméretű bmxet akarsz, gondolom, tehát lényegtelen. Hobbi szinten. Ha valaki versenyzik és akar, majd cáfol.


A márkák meg általában semmit sem jelentenek, mert van a WTPből is olyan kategória, ami 30-40nel kerül többe csak a neve miatt, és gyengébb, mint pl egy Mongoose.


Nekem pl van egy eladó Csepel King of the streetem, ha érdekel, szerintem ez jó választás, azért is vettem ezt. ( [link] )

Azt mondom, hogy masszívabb vázzal rendelkezik mint akár az ennél drágább bmxek, és ennél jobb árértékkategóriájú bmx nincs (szerintem). Talán a 120 fölötti WTP ami könnyű és viszonylag erős is, de nagyon kevesen tudnak annyit kiadni egy bmxért, nem is érdemes ha hobbi szinten vagy.


Ellenpéldának ott van a Gepida, ami jó montikat meg országútit gyárt, de a bmx az katasztrófa. A Mongoose egy felkapott márka, bár szerintem azok az árukhoz képest viszonylag gyengék, mert drágább mint egy Csepel, de mégis hajlanak, törnek. Van még GT, OG, Mali, az utóbbiról sem hallottam jókat, az első kettő viszonylag jó, de az áruk túl magas, ahhoz képest. Aztán ott van még a Fit, ami viszonylag jónak számít, de azok is drágábbak. Én kezdésnek nem ajánlok egy drága bmxet, de van aki azt mondja, az első élménytől függ minden. Én meg azt mondom, legyen egy kezdő géped, amit szétgyilkolsz, megtanulod szerelni, aztán ha profi leszel, összeraksz magadnak egyet.


Mire akarod egyáltalán használni? Az sem mindegy. Mennyit költenél rá?

2011. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
streetezni akarok és olyan 40 ezret akarok költeni biciklire
2011. dec. 25. 19:09
 3/3 -Fremen- ***** válasza:
Írtam levelet.
2011. dec. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!