Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mivel lehetne a fékerőt...

Mivel lehetne a fékerőt növelni? Infó lent

Figyelt kérdés

Szeretném növelni a bicóm fékerejét, gondoltam arra, hogy kátrányt kéne felvinni vékony csíkokban a felnire, de nem tudom, hogy honnét tudnék szerezni.. valami tipp?

Illetve ha van valakinek még valami más jó ötlete azt szívesen várom.

A válaszokat előre is köszönöm :)


2012. jan. 4. 17:58
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ne használj kátrányt, nem fog jobban és a súrlódástól egyszerűen olvadni fog amit szépen szétkensz az egész felnin. Bringától és felnitől függően nézelődj fékpofák után, a választék igen nagy és egy normális bringaboltban segítenek biztosan. Próbálj ki egy nagyobbat vagy keményebbet, húzd meg a bowdeneket és már jó is lesz.
2012. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állítsd úgy a féket, hogy minnél nagyobb erővel húzza össze a fékpofákat és vegyél puhább fékpofát. Én egy kicsit megcsiszoltam a felnit (acél volt), ezzel érdessé téve, bár nem hiszem hogy annyira hatásos volt...
2012. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Triálosok szokták felflexelni/köszörülni a felnit. Kátrány/szurok meg elvileg csak akkor marad meg a felnin, ha előtte megtetted az előzőt.
2012. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Használj egy jó minőségű tárcsaféket:D A sima gumis fékeknél nem nagyon lehet a fékerőt növelni...húzhatod a bowdeneket jobban meg állíthatod, a flexelés...de fogjuk rá hogy darázás...után egy kis kátrány nem rossz, tapadni fog, de szólok, hogy az baszni fogja a kereket...nyáron a kátrány laza és folyósabb...télen meg repedezik és szétfagy...ennyi erővel waxal is bekenheted... Profi tárcsafék és az mindent megfog:) (bár nem olcsó...) ha meg szegényesen akarod megoldani akkor a fékpofabefogót cseréld le nagyobbra, nagyobb fékpofákkal, az máris egy lépést fog rajta... de szólok, ahogy kopik a pofa állítani kell folyamatosan majd cserélni...

Rem hasznos voltam :)

2012. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!