Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyors anyagcseréjű (nehezen...

Gyors anyagcseréjű (nehezen hízó, hardgainer ) rendszeresen kondizó társaim! Ti hogyan tudtatok tömeget növelni, milyen étrend segített és mennyi idő alatt sikerült izomtömegváltozást elérnetek?

Figyelt kérdés

165cm magas és 53kg súlyú fiú vagyok és ha már 3-4kg-val sikerülne tartósan megnövelni a súlyomat izomban főleg, akkor már annak is örülnék, mert sajnos hiába minden eddig nem sikerült gyarapodnom tömegre.


Ezért is gondoltam, hogy elkezdek kondizni, sokat olvasgattam és az étrend az, ami az alapja az edzés mellett az egésznek.


A probléma, hogy nem igazán tudom, hogy be tudnám-e tartani ezt a rendszeres nagy evészetet, mert anyagilag nem állok úgy sajnos, de megteszek mindent, amit lehet.


Mennyire kötelező betartani ezt a 2g/tkg fehérje és 5g/tkg szénhidrát arányt.


Nektek milyen étrend és milyen ételek voltak igazán hatékonyak a rendszerese edzések mellett? Milyen tömegnövelőket és egyéb készítményeket ajánlanátok egy gyors anyagcseréjű, nehezen hízó, vékony szálkás fiúnak.


Minden véleményt, személyes tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok! Köszönöm előre is!


2012. jan. 4. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
enni kell napi 5x hányásig!
2012. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok, 196/60-62-ről indultam, kondiztam kb 3 hónapot, átmozgató edzésekkel a kaja különösebb tervezése nélkül, és maradtam ugyanannyi. Aztán november körül elkezdtem szedni tejsavófehérjét, nem mondom, hogy csontra betartottam mindig, de igyekeztem, többet és többször ettem, és izomcsoportkoncentrált edzésterve váltottam. Sikerült olyan 65-66 körülre feltornázni magam, de még van mit javítani az étekzésen, folyamatban van. AMit eszek: zab tejjel, puffasztott rizskocka, sok hús, szedek vitamint is, de az édesszájúságról nem tudok lemondani, így ha olyan van, sütizek is, nem az aszkéta életmód a célom, sem pedig hogy annyira kigyúrt legyek, csak éppen ne fújjon el a szél... 80 kiló a cél, nem fontos tiszta izomból, nem is illene hozzám :D A jövőre kíváncsi vagyok, most befektettem egy nagy adag kevert fehérjére, a kajálást meg nagyrészben magam kell, hogy megoldjam magamnak, mert a családi ellátás nem erre a célra való :D Ugye ők azt sütnek, ami épp eszükbejut, sokszor nincs itthon kb semmi, vagy csak a másnapos sajtostészta, úgyhogy a magam lábára álltam, lehet neked is ezt kell majd. Én is a spórolós megoldásra törekszem, a zab meg az a puffasztott rizs abszolút nem drága, és finom is.
2012. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zakathol ***** válasza:

Ha tényleg hardgainer vagy akkor még a kötelezőnél is kötelezőbb a 2g/tskg fehérje és 5g/tskg szénhidrát. Sőt szénhidrátból nálam például 6g is éppenhogy elég...A szerencséd az, hogy a szénhidrátot olcsó növelni (rizs, zab aztán annyi). Fehérjéből sem érdemes lejjebb vinni.

A nagy zabálást az első héten lesz csak szar végigcsinálni, az elején nekem se ment, de ha iszol mellette sok folyadékot(1l/20tskg), akkor max egy hét és utána simán hozzászoksz.


Ez a sport drága, ha eredményt is el akarsz érni. Ezt sajnos meg kell emészteni.

2012. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen, rájöttem, hogy nem olcsó sajnos, de bele kell vágnom, mert nem akarok többé egy gyenge, alacsony senki lenni


még az a kérdésem lenne, hogy étrendkiegészítők közül melyiket ajánlanátok nekem nehezen hízónak inkább, a 100% Whey Protein Professional-t vagy Jumbo professional-t?


illetve multivitamon kívül még mit kéne kezdőként vennem étrendkiegészítőnek gyors és látványos fejlődéshez?

2012. jan. 4. 13:51
 5/8 Zakathol ***** válasza:

Kezdőként ígyis-úgyis látványos lesz az első félévben a fejlődés. Utána kezd majd lassulni, az is látványos lesz :D


A 100% whey pro és a jumbo teljesen más termék. Az egyik sima fehérje, a másik pedig egy nagy szénhidrát-tartalmú tömegnövelő. Én amondó vagyok, hogy étrendkiegészítő elég az edzés utáni turmix, ahhoz meg tökéletes egy rendes fehérje és dextróz, ami így ráadásul kicsit olcsóbban is kijön mintha tömegnövelőt vennél.


Multivitamin mellé (ha nem pakkot veszel) én C-vitamin(napi 1-2g legalább), Lenmagolaj(1 evőkanál, Omega-3, -6 zsírsavnak), Ca-Mg, és Cink-et használok. Ezzel a téli taknyolást is sikerült eddig megúsznom.


Ennyi bőven elég kezdésnek, nem szükséges egyéb kiegészítőket venned, úgyis a kaján és a normális edzésen van a hangsúly.

2012. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem ne szedj porokat esetleg vitaminokat én banánt nyers tojást szoktam összeturmixolni egy kis cukor megengedett h elnyomja az ízt igazi jó kis étrend kiegészítő

De ha gyorsan akarsz jó és eredményes változást a nyújtásra is figyelj oda mivel azzal nyúlnak az izmok és könyebben megmunkálhatóak és persze az elszántság :P

2012. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zakathol ***** válasza:
Aki nyers tojást eszik annak én a véleményére mondjuk nem nagyon adnék... :D
2012. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval! Aki nyers tojást eszik annak fogalma sincs az egészről, arról sem, hogy a nyers tojásban lévő avidin mit bont el a szervezetben, viszont hőre elbomlik! Ráadásul elég primitív dolog valamit azért megbélyegezni mert hogy por! Miért? A liszt az nem por? A porcukor az nem por? Attól nem idegenkedsz? Pedig éppen hogy attól kéne inkább! Dehát ezt te honnan is tudnád!? Azért mert a tejből kivont fehérjetartalom az por állagú, nem feltétlenül rossz! Ha a kérdező az ilyen hozzászólók szavára ad, akkor meg is érdemli!
2012. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!