Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26'os mountain bike kerékre...

26'os mountain bike kerékre mi a legvékonyabb utcai gumi amit rá lehet tenni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A 26-os felniket is különféle szélességben gyártják, a szélességétől függ, hogy mi a jó rá. Keress rajta számokat, írd le ide, és megpróbáljuk kibogozni. Az enyémen pl. vékony betűkkel bele van ütve, elég nehéz felfedezni, de nekem sikerült.
2012. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vannak 1.25" és 1.5"-os gumik, azok általában jók rá.
2012. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A felnibe beleütve csak ezt találtam: A-D 222

Viszont van egy matrica ráragasztva, ETRTO-559 20 DIN 26x1,5 Scout. A hátsó kerék: 26x1,5/1,75

Akkor erre mehet az 1,25?

2012. jan. 17. 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, kibigyóztam neked, bár nem volt könnyű (úgyis kíváncsi voltam már arra, hogy hogy számozzák ezeket). Ez az ETRTO szabvány szerintint mért méret a következőképpen értelmezendő:


"The ISO system uses two numbers; the first is the width of the tire or rim in millimeters (The actual tire width will vary a bit depending on the width of the rim. The rim width is the inner width measured between the flanges as shown in the diagram.)


The second ISO number is the critical one, it is the diameter of the bead seat of the rim, in mm ("B.S.D."). Generally, if this number matches, the tire involved will fit onto the rim; if it doesn't match, the tire won't fit."


Tehát ez alapján a szám alapján, amit találtál: ETRTO-559 20, bár nem abban a sorrendben van felírva, ahogy kéne, de nyilván az 599 lesz a kerékátmérő és kizárásos alapon a 20 a felni belső szélessége milliméterben.


Ha jól számolom, akkor erre még éppen rámegy az 1,25-ös külső a kompatibilitási táblázat alapján, de keskenyebb már nem igazán:

[link]


A táblázatot az oldal vége felé találod. Az angol idézet is innét van, ha esetleg szeretnél még tájékozódni a témában.

2012. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2012. jan. 20. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!