Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Körbe akarom biciklizni a...

Körbe akarom biciklizni a Balatont (többi lent)?

Figyelt kérdés
nyáron kimennénk a Balatonhoz és én körbe szeretném biciklizni a Balatont.na szóval én 14 éves vagyok és max 10 órám lenne rá ez így sikerülhet???
2012. jan. 18. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A Balaton körbe bő 200 kilométer, ez ugye feltételez egy kicsivel magasabb, mint 20 km/h-s átlagsebességet a pihenőket is beleszámolva. Számolj azzal, hogy az északi parton dombok is akadnak bőven, illetve, hogy sokszor az útviszonyok miatt is lassítanod kellhet. Illetve, hogy időnként kénytelen vagy megállni WC-zni, illetve enni. Ezek mellett hosszútávon tartanod kéne a 30 km/h feletti sebességet, hogy meglegyen, ez meg kb esélytelen...
2012. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
10 óra nem elég egy átlagos kerékpárral közlekedő, de jó edzésben lévő fiatalnak sem. Rám legalábbis az utóbbiak igazak és 12 - 13 órára volt szükségem.
2012. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Attól függ hogy mennyit sportolsz, meg hogy a tüdőd/keringésed milyen állapotban van. Ha hosszútávfutó vagy, akkor lehet hogy sikerül. (Én heti 2x4 órát kosárlabdázok, 3 éve, és így volt a Balaton 14 óra (pihenőkkel, 1 órás ebéddel)
2012. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
én megcsináltam 14évesen de úgy hogy triatlonozok és mindennap tekerek 40-50km-ert és versenykerékpárral. Ha elötte készülsz rá sikerülhet
2012. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is megcsináltam már 8óra 21perc alatt. Versenykerékpárral, de én minden nap edzek, amit úgy kell érteni, hogy legalább 20km 40-45km/h tempóban. Ja, és persze már 3 éve csinálom.


Ha tényleg ennyire körbe szeretnéd tekerni ennyi idő alatt, akkor kezdj el felkészülni már !Február közepe felé! Kell a kondi hozzá, hiszem a táv sem kevés és emelkedők is vannak benne. Naponta tekerj egy olyan...30-35kmt 20-25km/h tempóban. Aztán ha úgy érzed, hogy ez megy akkor növeld a távot. Tempót szerintem érdemes növelned már áprilisban. Ha olyan 30km/h körül fog menni otthon, akkor az már egész jó lesz. Nem tudom milyen kerékpárról beszélünk, így nem is nagyon tudok segíteni. Írd meg milyen kerékpárod van és akkor talán majd többet tudunk mondani. Egyébként meg 20-25km/h-ás átlaggal sem tekernéd körbe. Ha meg beleszámoljuk a "mászásokat" akkor tényleg lassabb lesz. Ezért kellene a síkon 30-at produkálni.

2012. jan. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha edzel addig akkor simán kivitelezhető.
2012. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
egy mtb-om van egy merida matts 10v naponta szoktam minimum 10 km-t tekerni heti 5-ször vízilabdázok így sikerülhet?
2012. jan. 19. 17:36
 8/10 anonim válasza:
szimuláld le az esetet. nézz ki egy 100km-es útvolalat (térképről gps-ről google maps-ról stb) és tegyél egy odavissza utat.
2012. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
autóúton sikerülhet, a bringaúton kizárt. Sok a szutyok szakasz és sok szakaszon össze-vissza mászkálnak gyalogosok is.
2012. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"autóúton sikerülhet, a bringaúton kizárt"

Az nem autóút, hanem közút (bocsánat, de nagyon nem mindegy). A közúton is lehet legálisan menni, de útvonalengedély kell hozzá, amit nem tudom, hol lehet kérni. Továbbá nyáron van a Tour de Pelso, azzel együtt van valami amatőr verseny is, olyankor komolyabb macera nélkül lehet az úttesten biciklizni. A kerékpárúton nem érdemes ilyen idő elérésével próbálkozni, továbbá rendes országúti biciklire is szükséged lesz rá valószínűleg. Tavaszig edzeni azért monti is megfelel.

2012. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!