Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Letört vázcsonkot (alumínium)...

Letört vázcsonkot (alumínium) meg lehet hegeszteni?

Figyelt kérdés
A biciklim (Mongoose Tyax) vázcsonkja letört, közvetlenül a hegesztés felett. A váz alumíniumból (6061) van. Meg lehet ezt hegeszteni? Budapesten hova érdemes fordulni ilyesmivel?
2012. jan. 20. 18:20
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
0%
alumíniumot nem lehet hegeszteni. a váz kuka.
2012. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 -Fremen- ***** válasza:
100%

Alumíniumot lehet hegeszteni, csak külön ahhoz értő hegesztőt kell keresni. (ha nem lehetne, hogy raknák össze az alu vázas bicikliket?)

A hegesztés végeredménye függ az anyagtól, a hegesztéstől, a törés jellegétől, de talán még hegesztéssel is olcsóbban jössz ki, mint egy új váz (viszont nem is lesz ugyanolyan már).

2012. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
87%

Igen, valószínűleg nem éri meg meghegesztetni, csak ha valami űberdrága, nagyon profi, vagy ritka váz az alany.


"alumíniumot nem lehet hegeszteni"

Aha, akkor a pl. biciklivázakat, hogyan építik? Egymás mellé teszik az elemeket és megkérik, hogy forradjon össze? :D

2012. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már javíttattam 1-2 alu bizbaszomat (pl. hajtókart, de vázat még nem) olyan fickóknál, akik ezzel foglalkoznak évek óta, de méretváltozás mindig jelentkezett. Egy acélvázat nagyságrenddel könnyebb javítani :)
2012. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 kukuri válasza:

Természetesen meg lehet hegeszteni. És ehhez megfelelő eszköz szükséges. Én lehet egy komojabb autójavító műhelyben érdeklődnék. Ott biztos van ehhez való hegesztő. De nem olcsó a mutatvány. Tehát ez a bicikli árától erősen függ. Bár gondolom egy olyan bicikli ami alu vázas eleve nem olcsó.

Az alu hegesztésnél az a gond hogy először az alu oxidot kell áttörni és csak utána lehet az alumíniumot. És lényeges különbség van a kettő olvadáspontja között.

2012. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Lehet, írj be valami olyasmit a gugliba, hogy 'Máriusz hegesztés', láttam képet szériahibás speci demo hegesztéséről, profin nézett ki. Remélem nem bánja, ha csinálok itt neki egy kis reklámot:)
2012. febr. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat! Találtam műhelyt (aluhegesztes.hu, Máriuszt is néztem, de Halásztelekre az eljutást nehezen tudtam volna megoldani), de ők azt mondták, csak a vázat veszik át, hogy ne legyen útban/ne sérüljenek az egyéb alkatrészek. Én meg bringát ilyen szinten szétszedni nem tudok, úgyhogy inkább bevittem egy bringaszervizbe, ott megoldották az egészet szétszedéstől összerakásig (ők is külön műhellyel csináltatták a hegesztést). 2 hétbe és 11 ezer forintba került, reméljük, kitart :)
2012. febr. 23. 13:00
 8/42 anonim válasza:
Kerékpárvázat tudok hegeszteni argon védőgázassal. Nem egyet kellett már ilyenformán javítanom.
2014. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
Hozzám ha elhozzátok Óbudára, akkor 1 nap alatt meghegesztem, akár meg is lehet várni. 205877459
2014. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim válasza:
A telefonszámos beíráshoz tartozik, hogy néhányan kérdeztétek, hogy milyen eljárással hegsztem a bringákat. Argon védőgázassal, tehát olyannal, amivel a legjobb kerékpárokat hegesztik. A videó csak illusztráció, hogy lássátok a hegesztést.
2014. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!