Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rozsdás láncot és fogaskereket...

Rozsdás láncot és fogaskereket mivel lehet tisztítani?

Figyelt kérdés
A bicikli kint állt a szabadban egy rövidebb ideig, és a hóesés miatt tiszta rozsda lett a lánc, és fogaskerekek. Azt hittem, ennyit legalább ki kell bírnia, hiszen esőben is sokszor használtam már, de ezt most nem bírta. Mivel lehet házilag letisztítani a legkönnyebben?
2012. febr. 18. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Kevesen tudják ugyanis, hogy a legjobb ellenszer szinte minden háztartásban megtalálható, ez pedig nem más, mint az ecet. A rozsdás szerszámokat, konyhai eszközöket egyszerűen áztasd be hígítatlan, 20%-os ecetbe annyi időre, amennyire szükséges. Az ecettel az ablakok, ajtók zsanérjairól is eltávolíthatod a rozsdafoltokat: önts egy keveset belőle az érintett felületre, majd néhány perc múlva dörzsöld le a feloldódott szennyeződést egy durva felületű szivacs vagy egy fogkefe segítségével.

Az ecet mellett az olyan szénsavas folyadékok segítségével is leszámolhatsz a rozsdafoltokkal, mint például a szóda. A berozsdásodott csavarokat, szögeket egyszerűen áztasd néhány órát szódavízben, ezután könnyen ledörzsölheted a szennyeződést. A krómfelületeket is megszabadíthatod vele a rozsdától: az érintett felületre önts szódavizet - vagy, ha lehetséges, áztasd -, majd egy alumíniumfólia-darabbal súrold le a rozsdát.

2012. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Én nem szoktam megtisztítani. Megolajozom, aztán majd lekopik az a rozsda, ahonnan le kell kopnia.
2012. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
A kerékpáros legjobb barátja a drótkefe :)
2012. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Először is mosd át mosószeres vízzel (pur) vagy bármi hasonlóval. Később távolítsd el a mosószeres vizet róla sima vízzel, majd töröld egy ronggyal szárazra. Ezek után olajozd le lánckenő zsír sprével a láncot és (ha váltós a bicaj) váltsál le minden fogaskerékre és járasd végig rajtuk a láncot így azok is beolajozódnak. Később majd a használat során is kopni fog valamennyit a rozsda. A mosásnál arra figyelj még oda , hogy a pedálnál a középrészbe ne nagyon menjen víz illetve a teleszkóp sem szereti .
2012. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
2012. febr. 19. 09:30
 6/6 anonim válasza:
Letisztitod WD-40 -el . Ez egy rozsda maro szer . Nem a leg olcsobb de sokaig eltart . Majd meg olajozod
2015. júl. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!