Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti (verseny) kerékpárra...

Országúti (verseny) kerékpárral könnyebben el lehet esni?

Figyelt kérdés
Illetve ha nem használnak sárvédőt, és a semmi közepén elered az eső, sáros lesz az út, akkor ez van, így járt, és maradnak a "szép barna pöttyök", míg az illető haza nem ér?
2012. márc. 8. 13:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Országúti kerékpárral országúton, kerékpárúton szoktak menni, és szoktak csak úgy elesni. Ahhoz baleset vagy figyelmetlenség kell, de az más biciklin is ugyanúgy előfordulhat. Mire gondoltál?

A sárvédő az már nem olyan bonyolult kérdés, ha az nincs, akkor bizony felverheti a kerék a vizet az útról.

2012. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ismerős említette, hogy az irdatlan vékony gumik miatt növekszik az esés kockázata. Szélesebb gumi jobban tapad - de emiatt (szerintem) nehezebb is tekerni.


Országúti kerékpárokon nem láttam sárvédőt. Tesz fel valaki, vagy "fröcsköljön, belefér"?

2012. márc. 8. 14:27
 3/22 anonim ***** válasza:
A keskeny gumi még nem jelenti azt hogy könnyebben felborulsz. Aki béna az felborul széles gumival is meg keskennyel is, aki meg tud, az nem borul csak ha valami nagyon váratlan dolog jön közbe. Nekem országútim van, én olyan sárvédőt használok amit egy fél perc alatt lehet felrakni, ha reggel úgy néz ki az idő hogy lehet hogy esni fog, akkor csak berakom a táskámba és viszem magammal, ha úgy alakul akkor felrakom, ha nem, akkor elfér a táskába.
2012. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 8. 14:39
 5/22 anonim ***** válasza:
A gumitól kevésben függ az esés. Nekem montim van, 26x2.0 abroncsokkal és nem estem vele még. Múlt héten voltam kint sárban ahol a dombról szinte keresztben csúszva jöttem le, de nem a gumin múlik, hanem azon aki tekeri a bringát is. Simán estem volna, ha nincs egyensúlyom. Országútival is mentem már, sokkal könnyebb tekerni, viszont !CSAK! aszfaltra ajánlom, esetleg nagyon enyhe, egyenes, poros útra. Azon még elmegy ha nem vagy béna. Montival meg majdnem mindenhol elmész...Én már mentem vele szántóföldön, aszfalton, homokon, faléceken, stb...A sáros út az meg olyan, hogy MTBvel épp úgy elcsúszol rajta, mint vékony gumival. Elég egy rossz mozdulat, de tény, hogy országútin esőben jobban kell figyelni.
2012. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kösz!
2012. márc. 8. 15:53
 7/22 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben semmivel sincs szerintem nagyobb kockázata az esésnek, de esőben elég csúszós tud lenni egy simább aszfalton. Ezen kívül figyelni kell minden padkára, kátyúra, ezzel nem lehet minden szaron áthajtani, elég egy kisebb felütődés, és tolhatod haza a vasat.


Egyébként nekem spec. nincs sárvédőm. Ha már nem esik, és nem hömpölyög éppen a víz, akkor nem nagyon veri nekem fel, ha meg esik, akkor úgyis mindegy...

2012. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Versenyekre hogy (pontosabban HOL) készülnek fel a résztvevők? Ha ennyire figyelni kell a legkisebb pár centis/pár milis kátyúkra, akkor nem tudok elképzelni helyet Magyarföldön, ami alkalmas lehetne rá.
2012. márc. 9. 14:12
 9/22 anonim ***** válasza:
Én személy szerint szabadtéri gokart pályán szoktam edzeni. 2km hosszú, azon általában 25-30kört megyek.
2012. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

És ha teszem azt kedved támad világot látni? Nekem rossz érzés lenne, ha nem mehetnék ki országutakra. Ha oda meg más bicajt ajánlasz, akkor meg minek az országúti? Pont ez lenne a lényeg, hogy egy ultra könnyű kerékpárral tekerj ötven, vagy száz kilómétereket, közben nézd a vidéket, a tájat.


Vagy eljuss olyan helyekre, ahol ember még nem járt azelőtt! :DD

2012. márc. 9. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!