Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik bicó jó dh-ra Budapeste...

Melyik bicó jó dh-ra Budapesten és környékén lévő "hegyekre"?

Figyelt kérdés
Vennék majd egy bringát, amit lehet "gyilkolni" (szerintem nem vagyok nagy gyilkoló, van egy mongoose mischiefem és eddig csak a hajtókart törtem el), és bírja a környékbeli hegyeket - Mátrába nem valószínű, hogy kimegyek. Nem szeretnék félmillióért. Arra gondoltamelég egy merevvázas is. Szerintetek az umf hardy-k bírják? Mit ajánlotok? (hegynek felfelé is szeretnék tekerni)
2012. márc. 9. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzunk pár dolgot.


A Downhill az arról szól, hogy a hegyről lefelé mész és nem tekersz vele felfelé.

A Merev vázas kerékpárok nem Downhillre vannak megalkotva, mint ahogy az UMF Hardyk sem, mivel azok Dirt/Street felhasználásra vannak.


Ezen kívül te "csak" egy hajtókart törtél el...Downhillnél elég ha lecsúszik a lábad a hajtókarról és akkorát repülsz, hogy a mentők kaparnak fel.


Egy rendes bringát már vehetsz 200.000 körül. Ha UMF-nél akarsz maradni akkor Freddy. Vagy Mongoose-nál a Boot'R.


Ha felfelé is akarsz tekerni akkor inkább XC kellene neked, viszont azzal nem lehet lefelé annyira csapatni.


A legideálisabb szerintem egy Enduro bringa lenne neked. Pl. Specialized Pitch Pro, Mongoose Teocali Comp.

2012. márc. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Tény, hogy a fogalmakkal nem vagyok teljesen tisztában.
2012. márc. 10. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:

enduro/am kerót vegyél

enduro:30%felfele 70%lefele 160-180mm első teló és hátső felfüggesztés

am (all mountain):40-60% 140-150mmdöntsd el hogy neked melyik a fontosabb

2012. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!