Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárra hogyan lehet...

Csiko19 kérdése:

Kerékpárra hogyan lehet fogaskoszorút cserélni és kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

a kerékpárom 18 sevességes shimano fogaskoszorú van most rajta és az a baj hogy elöre-hátra forog de a kereket nem hajtja.

eddig furcs kerepelö hangokat adott most meg teljesem bekrepált.


2012. márc. 17. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

hát ha magadnak csinálod akkor a koszorú ára. plusz ha nem tudsz havertól szerezni lehúzót akkor az is kell(nem olcsó).

szervízne 5-800 ft ba kerül kb+ alkatrész

2012. márc. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogaskoszorút miért kellene cserélni??? Az agy szabadonfutó részét kell szétszedni, lehet hogy megúszod annyival, hogy a saras zsíros gané miatt beálltak a kalapácsok. Láncostor nélkül nem ajánlom a levételt, bár régi lánccal meg lehet próbálni (ellen kell valamivel tartani a leszedő szerszámnak)
2012. márc. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szervízben max egy ezresért megcsinálják...
2012. márc. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm de arra lennék kiváncsi h mennyibe kerül a lególcsónbb fogaskoszorú 18 sebis bicajra?
2012. márc. 19. 12:10
 5/7 Alex Fly ***** válasza:

@2: nem láncostorral. 16 sebis, azaz 6-os racsni van rajta, ami 100%, hogy menetes és nem kazettás. Ehhez egy racsnileszedő kell jó hosszú volláskulccsal -vagy volt rá esetem, hogy a szervízben a szaki fél perc alatt kilazította és még pénzt sem kért érte...

Új racsnit már olyan 1500 körül hozzávágják az emberhez, de érdemesebb inkább megvenni a Shimanot 2,5k HUF körül...

2012. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre azért nem fogadnék, hogy nincs 6 sebességes kazetta, de ja, igazad van, valószínű racsnis. Viszont azt is szét lehet szedni. (Legalábbis egy régi sr26oson levő favorit(?) racsnit szét tudtam szedni takarítani.)
2012. márc. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Persze hogy szét lehet szedni -én is többször csináltam már olyat. A gond az összerakásnál kezdődik :) -főleg, ha az ember kezdő. És a kérdése alapján nem hinném, hogy túl nagy tapasztalata lenne. Márpedig ebben az esetben ha szétszereli a racsnit, akkor is valószínűleg újra lesz szüksége...

Ja és a racsnival együtt a láncot is mindig cserélni kell! (6-800HUF-ért egy KMC Z30 tökéletes ehhez a konfighoz)

2012. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!