Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan fessem le a bringámat?

Hogyan fessem le a bringámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van egy Dirt cangám, és fel szeretném dobni. az egész canga fekete színű. Arra gondoltam hogy pár dolgot (pl kormányt) lefestek zöldre.

Ilyen zöldre gondoltam. : [link]


Szerintetek a bringán melyik részeket fessem le, hogy nagyon jól nézzen ki? És milyen festéket ajánlotok? Le kell előtte csiszolni azt, amit le szeretnék festeni?


2012. ápr. 6. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egész vázat.


1. lépés: Kenegesd be kromofággal addig, amíg le nem jön a festék.

2. lépés: Alapozóval fújd/kend le az egészet.

3. lépés: Első réteg festék. Gondolom fújni fogod.

4. lépés: Második réteg festék. Ezt is fújni kell.


Én autóra való festéket használtam. Szinte bármelyik jó, ami autóra van.

2012. ápr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak ha még nem használtál ilyen fújós festéket ne rögtön egyből a bicajra fújd, mert aki tapasztalatlan annak elfolyik és csúnya lesz, kicsit fúj valahová máshova, de fémre, mert ha más anyagra fújsz akkor az meg elnyeli a festéket, és azon azért nem fog folyni. Valami fémen gyakorold hogy ne legyen folyós.
2012. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De a vázat nem szeretném lefesteni. Azt hagynám feketén. Amúgy ha pl a kormányt szeretném lefújni, ugyanazt kell csinálni, mint az 1. válaszoló leirt?
2012. ápr. 6. 17:48
 4/5 Alex Fly ***** válasza:

Az elv ugyanaz, mint az első válaszban: régi festék le, alapozás, festés...

Az eredeti kérdésre: szerintem fogjy egy képet a lovadról, töltsd be egy képszerkesztő proggiba és addig változtasd a különböző alkatrészek színeit, amíg olyan nem lesz, amire azt mondod: "Igen, ez az". Aztán a gépeden a valóságban is elvégzed a festést...

Ha itt kérsz választ, akkor valószínűleg mindenki mást mond; az ízlések különbözőek.

Mondjuk ha az egész fekete, akkot pl. átfestheted azokat az alkatrészeidet, amelyek a linkelt képen levő bringán feketék: kormány, nyeregcső, stucni, felnik, stb...

2012. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
amit be akarsz festeni azt alaposan csiszold le, majd a festékkel több rétegen is fújd le, minimum 2-3 rétegen ha nem akarod a következő hónapban megint festeni :D
2012. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!